Binance chce stworzyć strefę ekonomiczną w Nigerii 

9 września 2022

Rząd Nigerii odbył spotkanie z przedstawicielami giełdy kryptowalutowej Binance, podczas którego omawiano plany utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej, której celem jest wspieranie przedsiębiorstw związanych z kryptowalutami i blockchainem.

Jak poinformował Organ ds. Stref Przetwórstwa Eksportowego w Nigerii, podmiot przeprowadził wstępne rozmowy z Binance i firmą zajmującą się infrastrukturą technologiczną Talent City w celu omówienia „wirtualnej wolnej strefy”, zwanej również “cyfrowym miastem”.

Dyrektor zarządzający Organu, Adesoji Adesugba, powiedział, że proponowana strefa będzie pierwszą w Afryce Zachodniej i będzie działać podobnie do stref wirtualnych Dubaju, które mają na celu zapewnienie przyjaznych dla kryptowalut praw, przepisów i zachęt podatkowych dla firm kryptowalutowych. Obecnie Nigeria ma jeden z najwyższych wskaźników przyjęcia kryptowalut na świecie, z ponad 22 milionami właścicieli kryptowalut.

Adesugba powiedział, że strefa pomoże rozwinąć cyfrową gospodarkę Nigerii i poszerzyć możliwości zatrudnienia obywateli tego kraju. – Naszym celem jest zainicjowanie kwitnącej wirtualnej strefy wolnej, aby wykorzystać blisko bilionową gospodarkę wirtualną w blockchainach i gospodarce cyfrowej – wyjaśnił.

W spotkaniu, podczas którego omówiono wstępne plany, wzięli udział: Adesugba, dyrektor wykonawczy Binance Nadeem Ladki, dyrektor generalny Talent City Luqman Edu i dyrektor Orgaun ds. Stref Przetwórstwa Eksportowego Sikiru Lawal.- Staramy się stworzyć nowe podstawy, aby poszerzyć możliwości gospodarcze dla naszych obywateli zgodnie z mandatem Urzędu, dyrektywą Honorowego Ministra i agendą rozwoju gospodarczego prezydenta Muhammadu Buhari – powiedział Adesugba. 

Niedawne badanie firmy CoinGecko wykazało, że mieszkańcy Nigerii są najbardziej przyjazni kryptowalutom. W październiku 2021 roku państwo uruchomiło eNairę – pierwszą narodową walutę cyfrową banku centralnego (CBDC) – która znajduje się obecnie w drugiej fazie i ma na celu napędzanie włączenia finansowego poprzez włączenie nieubankowionych obywateli Nigerii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0