Korea Południowa przygotowuje wytyczne dla tokenów bezpieczeństwa

Komisja Usług Finansowych Korei Południowej opublikowała raport ze spotkania dotyczącego opracowania dalszej strategii krajowej w zakresie emisji i dystrybucji tokenów bezpieczeństwa.

Ponieważ obecny rynek kapitałowy i elektroniczny systemu papierów wartościowych w Korei Południowej nie zawiera żadnych definicji prawnych niestandardowych papierów wartościowych emitowanych za pośrednictwem blockchain, Komisja Usług Finansowych uznała za konieczne opracowanie oddzielnych wytycznych w celu wsparcia solidnego rozwoju rynku i branży.

Komisja przygotuje i ogłosi wytyczne dotyczące tokenów bezpieczeństwa w czwartym kwartale 2022 roku. Następnie przystąpi do ustanowienia „Systemu Dyscypliny Tokenów Bezpieczeństwa” poprzez zmiany istniejących przepisów, takich jak ustawa o elektronicznych papierach wartościowych i ustawa o rynku kapitałowym.

Rynek cyfrowych papierów wartościowych będzie obsługiwany przez Korea Exchange, podczas gdy Korea Securities Depository będzie oceniać tokeny przed ich rejestracją i notowaniem. W pierwszych etapach regulator zezwoli na handel pozagiełdowy na ograniczoną skalę.

Wspomniane wyżej działanie stanowi kolejny krok w serii inicjatyw regulacyjnych w Korei Południowej, której nowo wybrany rząd wyznaczył misję promowania rynku kryptowalut. 1 września 2022 r. lokalni prawodawcy zaproponowali uchwalenie ustawy o promocji przemysłu metaverse, która sprzyjałaby rozwojowi metaverse w Korei Południowej. Pierwsze informacje o ambitnym planie ustanowienia kompleksowych ogólnych ram kryptowalutowych do 2024 roku pojawiły się już w maju 2022 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0