Korea Południowa przygotowuje wytyczne dla tokenów bezpieczeństwa

8 września 2022

Komisja Usług Finansowych Korei Południowej opublikowała raport ze spotkania dotyczącego opracowania dalszej strategii krajowej w zakresie emisji i dystrybucji tokenów bezpieczeństwa.

Ponieważ obecny rynek kapitałowy i elektroniczny systemu papierów wartościowych w Korei Południowej nie zawiera żadnych definicji prawnych niestandardowych papierów wartościowych emitowanych za pośrednictwem blockchain, Komisja Usług Finansowych uznała za konieczne opracowanie oddzielnych wytycznych w celu wsparcia solidnego rozwoju rynku i branży.

Komisja przygotuje i ogłosi wytyczne dotyczące tokenów bezpieczeństwa w czwartym kwartale 2022 roku. Następnie przystąpi do ustanowienia „Systemu Dyscypliny Tokenów Bezpieczeństwa” poprzez zmiany istniejących przepisów, takich jak ustawa o elektronicznych papierach wartościowych i ustawa o rynku kapitałowym.

Rynek cyfrowych papierów wartościowych będzie obsługiwany przez Korea Exchange, podczas gdy Korea Securities Depository będzie oceniać tokeny przed ich rejestracją i notowaniem. W pierwszych etapach regulator zezwoli na handel pozagiełdowy na ograniczoną skalę.

Wspomniane wyżej działanie stanowi kolejny krok w serii inicjatyw regulacyjnych w Korei Południowej, której nowo wybrany rząd wyznaczył misję promowania rynku kryptowalut. 1 września 2022 r. lokalni prawodawcy zaproponowali uchwalenie ustawy o promocji przemysłu metaverse, która sprzyjałaby rozwojowi metaverse w Korei Południowej. Pierwsze informacje o ambitnym planie ustanowienia kompleksowych ogólnych ram kryptowalutowych do 2024 roku pojawiły się już w maju 2022 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0