Genesis złożyło wniosek o upadłość

23 stycznia 2023

Kryptowalutowy pożyczkodawca złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na mocy rozdziału 11 w południowym okręgu Nowego Jorku.

Z wcześniejszych doniesień wynikało, że firma rozważała złożenie wniosku o ochronę przed bankructwem, jeśli nie będzie w stanie pozyskać kapitału, aby powstrzymać kryzys płynności. W komunikacie prasowym z 19 stycznia 2023 r. przedstawiciele przedsiębiorstwa poinfomowali, że podmiot był zaangażowany w dyskusje ze swoimi doradcami, aby ocenić najbardziej efektywną ścieżkę zachowania aktywów. „Genesis rozpoczął teraz nadzorowany przez sąd proces restrukturyzacji, aby dalej rozwijać te rozmowy” – napisano.

W ramach rozdziału 11 spółka rozważa dwutorowy proces, który ma na celu sprzedaż, pozyskanie kapitału i/lub transakcję kapitalizacji, która umożliwiłaby firmie pozyskanie nowego właściciela. Instrumenty pochodne, spot trading, broker-dealer i działalność powiernicza Genesis nie są częścią postępowania rozdziału i – jak zapewnia firma – będą kontynuować działalność.

Firma twierdzi również, że posiada ponad 150 milionów dolarów w gotówce, która według niej zapewni wystarczającą płynność, aby wspierać bieżące operacje biznesowe i ułatwić proces restrukturyzacji. Proces ten ma być prowadzony przez niezależną specjalną komisję wyłonioną przez zarząd firmy i ma na celu zapewnienie optymalnego wyniku dla klientów Genesis i użytkowników Gemini Earn.

Przypomnijmy, że firma zawiesiła wypłaty ze swojej platformy w listopadzie 2022 roku w związku z zawirowaniami na rynku spowodowanymi upadkiem FTX. Ruch ten wpłynął na użytkowników Gemini Earn, produktu przynoszącego zyski dla użytkowników giełdy kryptowalutowej Gemini zarządzanej przez Genesis. Warto w tym miejscu podkreślić, że zarówno firmie Genesis jak i Gemini amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła zarzuty za rzekome oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych poprzez program Earn.

Obawy o firmę macierzystą Genesis, DCG, są coraz większe, ponieważ może ona być zmuszona do sprzedaży części swojego portfela venture capital o wartości 500 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0