Genesis złożyło wniosek o upadłość

Kryptowalutowy pożyczkodawca złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na mocy rozdziału 11 w południowym okręgu Nowego Jorku.

Z wcześniejszych doniesień wynikało, że firma rozważała złożenie wniosku o ochronę przed bankructwem, jeśli nie będzie w stanie pozyskać kapitału, aby powstrzymać kryzys płynności. W komunikacie prasowym z 19 stycznia 2023 r. przedstawiciele przedsiębiorstwa poinfomowali, że podmiot był zaangażowany w dyskusje ze swoimi doradcami, aby ocenić najbardziej efektywną ścieżkę zachowania aktywów. „Genesis rozpoczął teraz nadzorowany przez sąd proces restrukturyzacji, aby dalej rozwijać te rozmowy” – napisano.

W ramach rozdziału 11 spółka rozważa dwutorowy proces, który ma na celu sprzedaż, pozyskanie kapitału i/lub transakcję kapitalizacji, która umożliwiłaby firmie pozyskanie nowego właściciela. Instrumenty pochodne, spot trading, broker-dealer i działalność powiernicza Genesis nie są częścią postępowania rozdziału i – jak zapewnia firma – będą kontynuować działalność.

Firma twierdzi również, że posiada ponad 150 milionów dolarów w gotówce, która według niej zapewni wystarczającą płynność, aby wspierać bieżące operacje biznesowe i ułatwić proces restrukturyzacji. Proces ten ma być prowadzony przez niezależną specjalną komisję wyłonioną przez zarząd firmy i ma na celu zapewnienie optymalnego wyniku dla klientów Genesis i użytkowników Gemini Earn.

Przypomnijmy, że firma zawiesiła wypłaty ze swojej platformy w listopadzie 2022 roku w związku z zawirowaniami na rynku spowodowanymi upadkiem FTX. Ruch ten wpłynął na użytkowników Gemini Earn, produktu przynoszącego zyski dla użytkowników giełdy kryptowalutowej Gemini zarządzanej przez Genesis. Warto w tym miejscu podkreślić, że zarówno firmie Genesis jak i Gemini amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła zarzuty za rzekome oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych poprzez program Earn.

Obawy o firmę macierzystą Genesis, DCG, są coraz większe, ponieważ może ona być zmuszona do sprzedaży części swojego portfela venture capital o wartości 500 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0