Binance US likwiduje opłaty handlowe dla Ethereum

14 grudnia 2022

Giełda kryptowalut zlikwidowała wszystkie opłaty handlowe dla transakcji Bitcoin.

Firma Binance US poinformowała, że rozszerzyła swój „model cenowy z zerową opłatą” na Ether ze skutkiem natychmiastowym.  Amerykańska giełda wyeliminowała również opłaty za gaz na wszystkich transakcjach Ethereum dokonywanych za pośrednictwem funkcji „Kup i sprzedaj”.

W czerwcu 2022 r. Binance US poszło w ślady firmy Robinhood, która jest uznawana za pioniera w handlu kryptowalutami bez prowizji w 2018 roku, likwidując wszystkie opłaty za handel na rynku spot dla BTC/USD, BTC/USDT, BTC/USDC i BTC/BUSD.

Binance US działa jako niezależny podmiot w Stanach Zjednoczonych, ale nadal nosi tę samą nazwę i logo jak globalna giełda kryptowalut Binance. Jak sama nazwa wskazuje, przedsiębiorstwo adresuje swoją ofertę przede wszystkim do amerykańskich entuzjastów krtyptowalut. Jak wyjaśnił prezes i dyrektor generalny Binance US Brian Shroder, wyeliminowanie opłat zarówno na BTC, jak i ETH cementuje pozycję firmy jako lidera niskich opłat w kryptowalutach.

Giełdy odgrywają kluczową rolę w adopcji kryptowalut. Ułatwianie transferów bez opłat zachęca użytkowników do dokonywania większej ilości transakcji z wykorzystaniem aktywów cyfrowych. Jeśli wysyłanie środków z jednego punktu do drugiego jest drogie, miliony potencjalnych użytkowników unikałyby lub ograniczały korzystanie z tej technologii.

Giełdy, które unikają pobierania opłat, mogą nadal zarabiać na transakcjach bez opłat dzięki spreadom. W handlu, spread jest znany jako różnica między ceną bid (sprzedaży) a ceną ask (kupna) pary handlowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0