Binance US likwiduje opłaty handlowe dla Ethereum

Giełda kryptowalut zlikwidowała wszystkie opłaty handlowe dla transakcji Bitcoin.

Firma Binance US poinformowała, że rozszerzyła swój „model cenowy z zerową opłatą” na Ether ze skutkiem natychmiastowym.  Amerykańska giełda wyeliminowała również opłaty za gaz na wszystkich transakcjach Ethereum dokonywanych za pośrednictwem funkcji „Kup i sprzedaj”.

W czerwcu 2022 r. Binance US poszło w ślady firmy Robinhood, która jest uznawana za pioniera w handlu kryptowalutami bez prowizji w 2018 roku, likwidując wszystkie opłaty za handel na rynku spot dla BTC/USD, BTC/USDT, BTC/USDC i BTC/BUSD.

Binance US działa jako niezależny podmiot w Stanach Zjednoczonych, ale nadal nosi tę samą nazwę i logo jak globalna giełda kryptowalut Binance. Jak sama nazwa wskazuje, przedsiębiorstwo adresuje swoją ofertę przede wszystkim do amerykańskich entuzjastów krtyptowalut. Jak wyjaśnił prezes i dyrektor generalny Binance US Brian Shroder, wyeliminowanie opłat zarówno na BTC, jak i ETH cementuje pozycję firmy jako lidera niskich opłat w kryptowalutach.

Giełdy odgrywają kluczową rolę w adopcji kryptowalut. Ułatwianie transferów bez opłat zachęca użytkowników do dokonywania większej ilości transakcji z wykorzystaniem aktywów cyfrowych. Jeśli wysyłanie środków z jednego punktu do drugiego jest drogie, miliony potencjalnych użytkowników unikałyby lub ograniczały korzystanie z tej technologii.

Giełdy, które unikają pobierania opłat, mogą nadal zarabiać na transakcjach bez opłat dzięki spreadom. W handlu, spread jest znany jako różnica między ceną bid (sprzedaży) a ceną ask (kupna) pary handlowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0