Niemiecki urząd z uwagami dotyczącymi funkcjonowania Coinbase 

Federalny Urząd Nadzoru Finansowego wydał nakaz związany z organizacją biznesową lokalnego ramienia Coinbase.

Podmiot zwrócił uwagę, że firma Coinbase Germany GmbH jest zorganizowana w sposób niezgodny z niemiecką ustawą bankową. Jak wynika z danych udostępnionych przez amerykańską Komisją Handlu Towarami Futures, niemieckie ramię Coinbase powinno posiadać odpowiednie ustalenia dotyczące zarządzania, monitorowania i kontrolowania ryzyka oraz odpowiednie ustalenia, za pomocą których sytuacja finansowa instytucji może być mierzona z wystarczającą dokładnością w każdym czasie, a także i dostarczyć certyfikaty audytu związane z odpowiednimi sprawozdaniami na temat swoich rocznych sprawozdań finansowych.

Federalny Urząd Nadzoru Finansowego odniósł się również do outsourcingu niektórych operacji przez niemieckie ramię Coinbase jako niezbędnych do prowadzenia działalności bankowej lub świadczenia usług finansowych. Nakaz obowiązuje od 27 października.

“Audyt rocznych sprawozdań finansowych ujawnił braki organizacyjne. Prawidłowość organizacji biznesowej nie została podana we wszystkich audytowanych obszarach” – napisano w komunikacie.

„Coinbase uważa regulację za czynnik umożliwiający prowadzenie działalności gospodarczej, a proces podejmowania działań określonych przez Federalny Urząd Nadzoru Finansowego już się rozpoczął. Opracowaliśmy plan naprawczy w pełni odpowiadający na każde ustalenie raportu z audytu, aby odpowiedzieć na obawy BaFin. Do tej pory poczyniliśmy znaczne postępy w realizacji tego planu” – poinformował rzecznik prasowy Coinbase.

Niemiecki nadzór finansowy po raz pierwszy wydał firmie Coinbase Germany GmbH licencję pozwalającą giełdzie na przechowywanie aktywów cyfrowych w kraju w lipcu 2021 roku. Wcześniej niemieccy ustawodawcy uchwalili przepisy wymagające, aby firmy mające na celu świadczenie usług kryptowalutowych otrzymały zgodę urzędu od stycznia 2020 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0