Crypto.com udało się odzyskać znaczną część środków wysłanych do FTX

15 listopada 2022

Podczas sesji ask-me-anything szef Crypto.com Kris Marszalek wyjaśnił, że firma wysłała stablecoiny o dużej wartości do pogrążonej w kłopotach giełdy kryptowalutowej FTX.

Jak powiedział Marszalek, chodziło o to, aby wypełnić płynność w ramach zleceń klientów w czasie, gdy FTX był jeszcze funkcjonalny. – W ciągu roku, przenieśliśmy do FTX miliard dolarów i odzyskaliśmy całość tych środków. W momencie wyłączenia FTX mieliśmy ekspozycję tylko poniżej 10 milionów dolarów – dodał.

Podczas sesji Marszałek uspokoił użytkowników, że giełda nie wstrzymuje wypłat. Chociaż większy wolumen zgłoszeń doprowadził do zaległości w obsłudze klienta. Szef Crypto.com stwierdził następnie, że tylko trzy monety, z których dwa to tokeny FTX, a drugi to token sekurytyzowany, mają obecnie zawieszone funkcje wypłat na giełdzie.

Marszałek zaprzeczył również zarzutom, jakoby giełda wykorzystywała swój rodzimy token, CRO, jako zabezpieczenie pożyczek. – Nigdy go nie używaliśmy i nie potrzebowaliśmy go używać – powiedział, wskazując, że giełda ma bardzo prosty model biznesowy, który generuje dość przyzwoitą ilość przychodów.

W odpowiedzi na pytania użytkowników, dlaczego około 20% rezerw giełdy ulokowano w memecoinie Shiba Inu, Marszalek wyjaśnił, że są to po prostu depozyty klientów. – Tak się składa, że w zeszłym roku DOGE, oraz SHIB były dwoma niezwykle gorącymi meme coinami. Ludzie kupili ich bardzo dużo i trzymają je nadal. Nie mamy kontroli nad tym, co wy kupujecie – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0