WazirX wycofuje USDC ze swojej platformy

Jedna z największych indyjskich giełd kryptowalutowych zdecydowała się na wycofanie USD Coin ze swojej platformy i przekształcenie pozostałych sald w stablecoin wspierany przez Binance USD (BUSD).

19 września 2022 r. WazirX oficjalnie ogłosiło, że wstrzymało depozyty USDC obok innych stablecoinów takich jak Pax Dollar (USDP) i TrueUSD (TUSD). Wiadomo już, że w dniu 5 października 2022 r. firma wdroży auto-konwersję BUSD dla istniejących sald użytkowników USDC, USDP i TUSD w stosunku 1:1. „Użytkownicy będą mogli zobaczyć swoje salda USDC, USDP i TUSD w ramach salda rachunku denominowanego w BUSD po zakończeniu konwersji. WazirX może zmienić listę stablecoinów kwalifikujących się do auto-konwersji” – napisano w komunikacie.

Wypłaty USDC, USDP i TUSD będą dostępne na WazirX do 23 września 2022 r.. Następnie platforma planuje wycofać stablecoiny ze swoich spotowych par handlowych 26 września.

Stworzony przez firmę Circle i giełdę kryptowalut Coinbase, USDC jest drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej, zaraz po Tether USDT. Obecnie kapitalizacja rynkowa USDC wynosi 50 miliardów dolarów, czyli o ponad 17 miliardów dolarów mniej niż konkurencyjny stablecoin USDT. Binance USD, trzeci co do wielkości stablecoin pod względem wartości, ma kapitalizację rynkową w wysokości 20,6 mld dolarów.

Wycofanie USDC z WazirX następuje krótko po tym, jak Binance ogłosiło plany usunięcia USDC jako zbywalnego aktywa ze swojej platformy. Podobnie jak WazirX, Binance będzie automatycznie konwertowało salda USDC, USDP i TrueUSD do stablecoina BUSD w celu rozszerzenia płynności.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0