WazirX wycofuje USDC ze swojej platformy

20 września 2022

Jedna z największych indyjskich giełd kryptowalutowych zdecydowała się na wycofanie USD Coin ze swojej platformy i przekształcenie pozostałych sald w stablecoin wspierany przez Binance USD (BUSD).

19 września 2022 r. WazirX oficjalnie ogłosiło, że wstrzymało depozyty USDC obok innych stablecoinów takich jak Pax Dollar (USDP) i TrueUSD (TUSD). Wiadomo już, że w dniu 5 października 2022 r. firma wdroży auto-konwersję BUSD dla istniejących sald użytkowników USDC, USDP i TUSD w stosunku 1:1. „Użytkownicy będą mogli zobaczyć swoje salda USDC, USDP i TUSD w ramach salda rachunku denominowanego w BUSD po zakończeniu konwersji. WazirX może zmienić listę stablecoinów kwalifikujących się do auto-konwersji” – napisano w komunikacie.

Wypłaty USDC, USDP i TUSD będą dostępne na WazirX do 23 września 2022 r.. Następnie platforma planuje wycofać stablecoiny ze swoich spotowych par handlowych 26 września.

Stworzony przez firmę Circle i giełdę kryptowalut Coinbase, USDC jest drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej, zaraz po Tether USDT. Obecnie kapitalizacja rynkowa USDC wynosi 50 miliardów dolarów, czyli o ponad 17 miliardów dolarów mniej niż konkurencyjny stablecoin USDT. Binance USD, trzeci co do wielkości stablecoin pod względem wartości, ma kapitalizację rynkową w wysokości 20,6 mld dolarów.

Wycofanie USDC z WazirX następuje krótko po tym, jak Binance ogłosiło plany usunięcia USDC jako zbywalnego aktywa ze swojej platformy. Podobnie jak WazirX, Binance będzie automatycznie konwertowało salda USDC, USDP i TrueUSD do stablecoina BUSD w celu rozszerzenia płynności.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0