Ugandyjski bank centralny zmienia zdanie w sprawie kryptowalut

6 czerwca 2022

Bank doradził ugandyjskiemu stowarzyszeniu Blockchain Association of Uganda, aby pogłębiło swoją wiedzę na temat przepisów dotyczących piaskownicy i zaprosiło swoich członków do dalszych dyskusji technicznych.

Bank Ugandy jest otwarty na pomysł uczestnictwa firm z branży kryptowalut w swojej piaskownicy regulacyjnej, zapraszając członków Stowarzyszenia Blockchain w Ugandzie (BAU) do podzielenia się swoją wiedzą z bankiem centralnym.

Pismo banku z 1 czerwca 2022 r. skierowane do przewodniczącego BAU, Kwame Rungundy, nawiązuje do spotkania między obiema stronami na początku maja. Bank centralny doradził również krajowej grupie obrońców kryptowalut, aby zapoznała się z przepisami dotyczącymi piaskownicy, zanim poświęci czas na dalsze dyskusje techniczne.

W czerwcu 2021 r. bank uruchomił regulacyjne ramy piaskownicy, pozwalające firmom z branży technologii finansowych (FinTech) na testowanie „innowacyjnych rozwiązań finansowych” w kontrolowanym środowisku, w nadziei na upowszechnienie płatności elektronicznych i innych cyfrowych usług finansowych w kraju. Pod koniec kwietnia bank wydał ostrzeżenie dotyczące kryptowalut, wysyłając zawiadomienie do wszystkich dostawców usług płatniczych w kraju, w którym stwierdził, że zezwalając na transakcje kryptowalutowe, otwierają kraj na pranie pieniędzy i oszustwa. Każdy dostawca, taki jak bank lub firma fintech, który ułatwi handel kryptowalutami, zostanie pozbawiony licencji finansowej.

Kryptowaluty nie są zakazane w Ugandzie i nadal można je kupować, posiadać i nimi handlować. Jednak nie są one regulowane, a firma nie otrzymała jeszcze licencji na obrót aktywami cyfrowymi w tym kraju.

Adopcja kryptowalut w Afryce nabiera tempa, przyciągając uwagę wielu funduszy venture i firm kryptowalutowych. W latach 2020-2021 wykorzystanie kryptowalut w Afryce wzrosło o prawie 1200%, a prawie 2% Ugandyjczyków używa kryptowalut.

Na całym kontynencie inne kraje przyjmują podejście przyjazne kryptowalutom, Republika Środkowoafrykańska stała się pierwszym krajem afrykańskim, który przyjął Bitcoin (BTC) jako prawny środek płatniczy i dopiero drugim krajem w historii, który to zrobił.

Państwowa kenijska firma energetyczna KenGen również zaprosiła górników Bitcoin do przeniesienia się do kraju, aby wykupić nadwyżkę energii wytwarzanej z energii geotermalnej, co mogłoby przynieść rządowi przychody z opłat za wydobycie kryptowalut lub podatków.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0