Bitfinex przekazał kryptowaluty salwadorskim firmom

15 lipca 2022

Giełda kryptowalutowa przekazała 36 BTC i 600 tys. USDT małym firmom w Salwadorze w ramach wspierania rozwoju gospodarczego w dzielnicach, które dotknięte są przemocą ze stroną lokalnych gangów.

Fundusze są dystrybuowane wśród mieszkańców Ilopango, Soyapango i Apopa, gdzie działalność gangów jest najbardziej odczuwalna dla właścicieli małych firm. Darowizny, które zostaną sfinansowane poprzez portfele Bitcoin odbiorców, w tym sponsorowany przez państwo portfel Chivo, będą wspierać przyjazne środowisku inicjatywy biznesowe, które zatrudniają lokalnych pracowników. Oprócz finansowania darowizn, spółka macierzysta Bitfinex, iFinex Inc, współpracuje z rządem Salwadoru w celu stworzenia nowych ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych i papierów wartościowych.

Od czasu uczynienia Bitcoina prawnym środkiem płatniczym w czerwcu 2021 roku, Salwador kilkukrotnie zwiększył swoje rezerwy skarbowe cyfrowego aktywa. Obecnie rząd Salwadoru posiada 2301 BTC o wartości 46 milionów dolarów.

W czasie gdy kolejne salwadorskie firmy przyjmują Bitcoin, sponsorowany przez państwo portfel Chivo zyskuje na popularności ze względu na jego rolę w ułatwianiu przekazów pieniężnych. Według informacji opublikowanych przez Centralny Bank Rezerw Salwadoru przez pierwsze pięć miesięcy 2022 roku Salwadorczycy mieszkający za granicą wysłali 52 miliony dolarów w przekazach pieniężnych.

Wśród wielu inicjatyw BTC, Salwador planuje tzw. ofertę Volcano Bond o wartości 1 miliarda dolarów. Obligacja wspierana przez Bitcoin będzie tokenizowana przez Bitfinex i Blockstream, a wpływy z niej zostaną przeznaczone na rozwój Bitcoin City.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0