Bitget rozpoczyna działalność na Litwie

8 maja 2023

Pochodząca z Seszeli giełda kryptowalut oficjalnie zarejestrowała się jako dostawca usług na Litwie.

Giełda spełniła wszystkie standardy zgodności z regionalnymi przepisami i regulacjami na Litwie. Kraj ten jest identyfikowany jako wschodzący rynek aktywów cyfrowych w Europie i przystań dla projektów kryptowalutowych i blockchain.

Litwa odnotowała pięciokrotny wzrost rejestracji firm kryptowalutowych do 2022 roku, ponieważ firmy szukały zabezpieczenia rejestracji po tym, jak Estonia cofnęła setki licencji operacyjnych pod koniec 2021 roku. Ponadto Litwa pozostaje korzystnym hotspotem dla użytkowników kryptowalut, a także firm szukających rejestracji podmiotów prawnych w celu oferowania usług związanych z kryptowalutami.

W rezultacie giełda instrumentów pochodnych kryptowalut szukała wzmocnienia swoich wysiłków w zakresie zgodności z przepisami. – Globalne regulacje dotyczące aktywów cyfrowych postępują codziennie, a my aktywnie obserwujemy zmiany regulacyjne na całym świecie. Mamy cały dedykowany zespół ds. zgodności z przepisami, który koncentruje się na różnych sprawach związanych z przestrzeganiem przepisów – wyjaśniła dyrektor zarządzająca Bidget Gracy Chen.

Litwa dążyła do zaostrzenia zasad dla firm związanych z kryptowalutami rejestrujących się w państwie bałtyckim już czerwcu ubiegłego roku. Zaproponowano wówczas zmiany prawne w przepisach dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, aby wymusić bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące identyfikacji użytkowników i operatorów wymiany.

Obecnie giełdy i dostawcy usług kryptowalutowych muszą zarejestrować się jako korporacja z minimalnym progiem dla inwestycji kapitału początkowego w wysokości 125 tys. euro (równowartość 137 tys. dolarów).

Jak donosi agencja Bloomberg, na Litwie znajduje się również Bifinitey UAB, który jest dostawcą płatności dla Binance Holdings Ltd. Z danych litewskiego organu podatkowego wynika, że firma była drugim największym płatnikiem podatku od osób prawnych w 2022 roku.

Bitget to zarejestrowana na Seszelach giełda kryptowalut i platforma do handlu aktywami cyfrowymi, która została założona w 2018 roku. We wrześniu 2021 roku Bitget nawiązał współpracę z Juventusem FC. jako jego pierwszy partner kryptograficzny, a rok późnej z DigiMax, firmą technologiczną zajmującą się sztuczną inteligencją (AI).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0