Sędzia upadłościowy FTX zatwierdził sprzedaż LedgerX

6 maja 2023

Sędzia prowadzący sprawę upadłościową giełdy kryptowalutowej FTX dał zielone światło dla wniosku umożliwiającego sprzedaż LedgerX.

Podczas przesłuchania w Sądzie Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware, sędzia John Dorsey zatwierdził wniosek, który dłużnicy FTX złożyli w kwietniu 2023 r., aby sprzedać LedgerX firmie M7 Holdings, podmiotowi powiązanemu z Miami International Holdings. Przedstawiciele FTX poinformowali w momencie zawierania umowy kupna, że całkowite wpływy z transakcji wyniosą około 50 milionów dolarów.

Według prawników wypowiadających się na rozprawie, nie było żadnych zastrzeżeń do sprzedaży LedgerX. Przedstawiciel OKC USA Holding – jednego z innych oferentów LedgerX – w większości nie zgłosił sprzeciwu wobec postępowania, ale powiedział, że firma „zastrzega sobie wszystkie prawa do ubiegania się o odpowiednie środki” w odniesieniu do oświadczenia złożonego przez Bruce’a Mendelsohna, partnera bankiera inwestycyjnego dłużników FTX. Prawnik twierdził, że Mendelsohn złożył nieprawdziwe oświadczenia w odniesieniu do zobowiązań regulacyjnych OKC wobec Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i rządu USA.

– Cóż, to było łatwe – powiedział Jack Dorsey, odnosząc się do krótkiego przesłuchania. Sędzia powiedział, że przeczytał wszystkie dokumenty i oświadczenia związane z wnioskiem i był zadowolony z przebiegu postępowania.

Orzeczenie sądu stanowiło krok naprzód w sprawie upadłości FTX i potencjał dla inwestorów, którzy mogą zostać uczynione w całości po złożeniu przez firmę wniosku o rozdział 11 w listopadzie 2022 r. Sąd upadłościowy zatwierdził sprzedaż niektórych podmiotów FTX w styczniu w ramach postępowania.

FTX.US zakupił LedgerX w sierpniu 2021 roku. Podczas przesłuchania kongresowego badającego upadek giełdy kryptowalut, przewodniczący CFTC Rostin Behnam powiedział, że LedgerX był „zdrowy”, „wypłacalny” i „operacyjny” w porównaniu z innymi podmiotami FTX.

Sąd upadłościowy nie wydał jeszcze orzeczenia w sprawie wniosku kilku mediów, które domagają się ujawnienia tożsamości niektórych klientów FTX. Przeciwnicy wniosku sugerują, że nie pozwalając pewne dane osobowe do redakcji może sprawić, że osoby fizyczne są celem oszustów i złych aktorów.

Tymczasem w sądzie karnym były prezes FTX Sam Bankman-Fried oczekuje na swój proces. Biznesmen ma postawione zarzuty dotyczące rzekomego przenoszenia funduszy klientów FTX przez Alameda Research oraz naruszenia przepisów dotyczących finansowania kampanii wyborczych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0