BitGo pozywa Galaxy Digital za naruszenie zasad przejęcia

Depozytariusz aktywów cyfrowych złożył pozew przeciwko firmie inwestycyjnej Mike’a Novogratza.

W pozwie BitGo domaga się od Galaxy Digital ponad 100 milionów dolarów odszkodowania i oskarża Galaxy o „niewłaściwe odrzucenie” i „celowe naruszenie” umowy o przejęciu.

Przypomnijmy, że Galaxy Digital zakończyło przejęcie BitGo 15 sierpnia 2022 roku. Firma wyjaśniła, że skorzystała z prawa do odstąpienia od transakcji zgodnie z umową o połączeniu, po tym jak BitGo nie dostarczyło zbadanych sprawozdań finansowych za rok 2021.

Szef Galaxy Digital Mike Novogratz stwierdził, że zamierza bronić firmy w potencjalnej sprawie, a roszczenia BitGo określił mianem “bez meritum”

Tymczasem BitGo wprowadza na rynek swoje kolejne rozwiązania biznesowe. W ostatnim czasie firma poinformowała o uruchomienie swojej platformy Wealth Management, której zadaniem będzie zapewnienie zarejestrowanym doradcom inwestycyjnym i brokerom bezpośredniego dostępu do aktywów cyfrowych.

Założona w 2013 roku BitGo jest główną globalną firmą zajmującą się cyfrowymi walutami, skupiającą się wyłącznie na obsłudze klientów instytucjonalnych i zapewniającą rozwiązania w zakresie powiernictwa, płynności i bezpieczeństwa. W 2021 roku firma zarządzała aktywami w wysokości ponad 64 miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0