BitGo pozywa Galaxy Digital za naruszenie zasad przejęcia

19 września 2022

Depozytariusz aktywów cyfrowych złożył pozew przeciwko firmie inwestycyjnej Mike’a Novogratza.

W pozwie BitGo domaga się od Galaxy Digital ponad 100 milionów dolarów odszkodowania i oskarża Galaxy o „niewłaściwe odrzucenie” i „celowe naruszenie” umowy o przejęciu.

Przypomnijmy, że Galaxy Digital zakończyło przejęcie BitGo 15 sierpnia 2022 roku. Firma wyjaśniła, że skorzystała z prawa do odstąpienia od transakcji zgodnie z umową o połączeniu, po tym jak BitGo nie dostarczyło zbadanych sprawozdań finansowych za rok 2021.

Szef Galaxy Digital Mike Novogratz stwierdził, że zamierza bronić firmy w potencjalnej sprawie, a roszczenia BitGo określił mianem “bez meritum”

Tymczasem BitGo wprowadza na rynek swoje kolejne rozwiązania biznesowe. W ostatnim czasie firma poinformowała o uruchomienie swojej platformy Wealth Management, której zadaniem będzie zapewnienie zarejestrowanym doradcom inwestycyjnym i brokerom bezpośredniego dostępu do aktywów cyfrowych.

Założona w 2013 roku BitGo jest główną globalną firmą zajmującą się cyfrowymi walutami, skupiającą się wyłącznie na obsłudze klientów instytucjonalnych i zapewniającą rozwiązania w zakresie powiernictwa, płynności i bezpieczeństwa. W 2021 roku firma zarządzała aktywami w wysokości ponad 64 miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0