Dogecoin drugą największą kryptowalutą typu proof-of-work

19 września 2022

Inspirowana memami kryptowaluta stała się oficjalnie drugą największą kryptowalutą proof-of-work (PoW) pod względem kapitalizacji rynkowej.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Bitcoin w dalszym ciągu pozostaje liderem rynku, posiadając kapitał rynkowy w wysokości 7,83 miliarda dolarów. Jednakże Dogecoin wyprzedza już kryptowalutę Ethereum Classic (ETC) z kapitałem rynkowym w wysokości 4,69 miliarda dolarów, Litecoin (LTC) w wysokości 4,01 miliarda dolarów i Monero (XMR) z kapitałem w wysokości 2,65 miliarda dolarów.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce Dogecoin będzie mógł stawić czoło ETHPoW (ETHW) – łańcuchem Ethereum PoW hard fork, który będzie kontynuował wydobycie. ETHW jest obecnie wyceniane na 13,64 dolara.

Tymczasem Fundacja Dogecoin rozważa przejście Dogecoin na proof-of-stake. Przypomnijmy, że w grudniu 2021 roku fundacja wydała swoją mapę Dogecoin Trailmap, która proponowała zbudowanie wersji Dogecoin „community staking”, która przypominała PoS. „Taka wersja pozwoliłaby wszystkim użytkownikom Dogecoin postawić swoje DOGE i uzyskać dodatkowe tokeny za wspieranie sieci” – napisano w komunikacie. Jednakże wiele wskazuje na to, że od tamtej pory w ramach projektu poczyniono niewielkie postępy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0