Dogecoin drugą największą kryptowalutą typu proof-of-work

Inspirowana memami kryptowaluta stała się oficjalnie drugą największą kryptowalutą proof-of-work (PoW) pod względem kapitalizacji rynkowej.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Bitcoin w dalszym ciągu pozostaje liderem rynku, posiadając kapitał rynkowy w wysokości 7,83 miliarda dolarów. Jednakże Dogecoin wyprzedza już kryptowalutę Ethereum Classic (ETC) z kapitałem rynkowym w wysokości 4,69 miliarda dolarów, Litecoin (LTC) w wysokości 4,01 miliarda dolarów i Monero (XMR) z kapitałem w wysokości 2,65 miliarda dolarów.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce Dogecoin będzie mógł stawić czoło ETHPoW (ETHW) – łańcuchem Ethereum PoW hard fork, który będzie kontynuował wydobycie. ETHW jest obecnie wyceniane na 13,64 dolara.

Tymczasem Fundacja Dogecoin rozważa przejście Dogecoin na proof-of-stake. Przypomnijmy, że w grudniu 2021 roku fundacja wydała swoją mapę Dogecoin Trailmap, która proponowała zbudowanie wersji Dogecoin „community staking”, która przypominała PoS. „Taka wersja pozwoliłaby wszystkim użytkownikom Dogecoin postawić swoje DOGE i uzyskać dodatkowe tokeny za wspieranie sieci” – napisano w komunikacie. Jednakże wiele wskazuje na to, że od tamtej pory w ramach projektu poczyniono niewielkie postępy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0