Mastercard i Paxos dadzą bankom możliwość handlu kryptowalutami

24 października 2022

Program o nazwie „Crypto Source” ma na celu umożliwienie użytkownikom kupowania, posiadania i sprzedawania kryptowalut, uzupełnionych o autorskie rozwiązanie Crypto Secure firmy Mastercard, zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.

Narzędzie zostanie uruchomione w IV kwartale 2022 r. we współpracy z dotychczasowym partnerem Mastercard – Paxos Trust Company. Firma jest znana z dostarczania podobnych usług dla globalnego giganta płatności PayPal, który uruchomił swoje pierwsze usługi kryptowalutowe pod koniec 2020 roku.

W ramach współpracy z Mastercard Paxos umożliwi handel aktywami kryptowalutowymi i usługi powiernicze w imieniu banków, podczas gdy Mastercard wdroży swoją technologię, aby zintegrować handel kryptowalutami z interfejsami banków.

Ajay Bhalla, prezes jednostki cybernetycznej i wywiadowczej Mastercard, wskazał na rosnącą wiedzę firmy w zakresie kryptowalut i zaangażowanie w ten rynek. Wspomniał również o ostatnich inwestycjach firmy związanych z kryptowalutami, m.in. o przejęciach usługi wywiadu kryptowalutowego CipherTrace we wrześniu 2022 r. oraz platformy tożsamości cyfrowej Ekata w kwietniu 2021 roku.

Mastercard odniósł się również do wyników badania “2022 Mastercard New Payments Index”, informując, że 29% respondentów na całym świecie posiada kryptowaluty i traktuje je jako inwestycję. Kolejne 65% ankietowanych wyraziło chęć, aby usługi kryptowalutowe były świadczone przez ich obecną zaufaną instytucję finansową.

Szef strategii Paxos, Walter Hessert, podkreślił skalę globalnej sieci instytucji finansowych Mastercard. Według niego nowe narzędzie zapewni bankom i kredytodawcom najbardziej zaufany sposób oferowania bezpiecznych i niezawodnych aktywów kryptowalutowych.

Z kolei według Jorna Lamberta, dyrektora ds. cyfrowych Mastercard, byłoby krótkowzroczne myśleć, że trochę kryptowalutowej zimy zwiastuje jej koniec. – Wraz z wejściem regulacji, będzie wyższy stopień bezpieczeństwa dostępny dla platform kryptowalutowych i zobaczymy, jak wiele obecnych problemów zostanie rozwiązanych w kwartałach w nadchodzących latach – stwierdził Lambert.

W ostatnich latach firma Mastercard aktywnie pracowała nad wieloma inicjatywami związanymi z kryptowalutami i blockchainem. W styczniu 2022 roku przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z giełdą Coinbase w celu umożłiwienia użytkownikom Coinbase NFT dokonywania zakupów za pomocą kart Mastercard. Z kolei w październiku 2021 roku przedsiębiorstwo w ramach partnerstwa z firmą Bakkt zajmującą się aktywami cyfrowymi, umożliwiło swoim klientom ze Stanów Zjednoczonych kupowanie, sprzedawanie i posiadanie aktywów cyfrowych za pośrednictwem portfeli powierniczych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0