Japonia pracuje nad zniesieniem zakazu dystrybucji stablecoinów

24 stycznia 2023

Oczekuje się, że nowe japońskie przepisy pozwalające inwestorom na handel przy użyciu stablecoinów takich jak Tether (USDT), zostaną przyjęte nie później niż w czerwcu 2023 roku.

– Nie oznacza to, że wszystkie zagraniczne produkty tzw. stablecoinów będą dozwolone bez żadnych ograniczeń – podkreślil rzecznik Japońskiej Agencji Usług Finansowych.

Agencja zezwoli tylko na stablecoiny, które pomyślnie przejdą indywidualne kontrole zapewniające, że takie kryptowaluty są bezpieczne z punktu widzenia ochrony użytkownika,. – Przykłady obejmują zagranicznych emitentów w ich krajach podlegających równoważnym regulacjom w Japonii, przy czym aktywa bazowe są odpowiednio przechowywane – dodał rzecznik Agencji

Nowe japońskie przepisy dotyczące stablecoinów stanowią część proponowanych zamówień gabinetowych i rozporządzeń gabinetu w sprawie zmiany ustawy o usługach płatniczych z 2022 roku. Wprowadzone w grudniu 2022 r., przepisy mają na celu ustanowienie wymagań dotyczących elektronicznych instrumentów płatniczych i opracowanie związanych z nimi procedur rejestracyjnych.

Organ będzie przyjmować uwagi publiczne dotyczące zmian w ustawie o usługach płatniczych do 31 stycznia 2023 roku. „Planowane jest ogłoszenie i egzekwowanie poprzez niezbędne procedury po zamknięciu możliwości publicznych komentarzy, dlatego dokładna data nie jest jeszcze przesądzona” – powiedział rzecznik Agencji. Termin wprowadzenia ustawy w życie jest wyznaczony na początek czerwca.

Przypomnijmy, że parlament Japonii uchwalił projekt ustawy zakazującej zagranicznych stablecoinów w czerwcu 2022 roku, wymagając od emitentów stablecoinów powiązania takich kryptowalut tylko z japońskim jenem lub innym prawnym środkiem płatniczym. Nowe przepisy, które mają wejść w życie w 2023 roku, najwyraźniej wpłynęły na wiele firm kryptowalutowych, ponieważ żadna z 31 zarejestrowanych przez FSA japońskich giełd nie oferowała od tego czasu operacji stablecoin.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0