Lista wierzycieli FTX została ujawniona

27 stycznia 2023

W 100-stronicowym dokumencie wymieniony został każdy podmiot, któremu firma jest winna pieniądze, od dużych graczy po lokalne firmy.

25 stycznia 2023 r. prawnicy FTX złożyli listę wierzycieli FTX w Sądzie Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware. W obszernym, 115-stronicowym dokumencie wyszczególniono nazwy wierzycieli w umieszczone porządku alfabetycznym.

Na liście znalazło się wiele firm z różnych branż, począwszy od linii lotniczych, hoteli, organizacji charytatywnych, banków, firm venture capital, mediów i firm kryptowalutowych aż po amerykańskie i międzynarodowe agencje rządowe. Nazwy prawie 9,7 miliona (9 693 985) klientów FTX, których środki utknęły na giełdzie, zostały jednak usunięte z dokumentu.

Wśród wierzycieli FTX znajdują się m.in. takie podmioty jak Coinbase, Galaxy Digital, Yuga Labs, Circle, Bittrex, Sky Mavis, Chainalysis, Messari, podmioty Binance, a także Apple, Netflix, Amazon, Meta, Google, LinkedIn, Microsoft i Twitter oraz media – The New York Times, The Wall Street Journal i CoinDesk. Na liście znalazły się również biura podatkowe wielu amerykańskich agencji stanowych oraz federalny Internal Revenue Service (IRS). Wierzycielami są również inne podmioty rządowe działające m.in. w Japonii, Australii i Hongkongu.

Wcześniejsze wnioski złożone przez prawników FTX w listopadzie 2022 r. spekulowały, że giełda może mieć ponad milion wierzycieli.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0