BNY Mellon nawiązał współpracę z Chainalysis

24 lutego 2022

Bank of New York Mellon, największy na świecie bank powierniczy, nawiązał współpracę z firmą Chainalysis, zajmującą się oprogramowaniem blockchain, w celu śledzenia transakcji kryptowalutowych swoich użytkowników.

BNY Mellon jest największym na świecie bankiem powierniczym, który obecnie nadzoruje aktywa o wartości 46,7 bilionów dolarów. Z kolei Chainalysis to platforma do analizy danych blockchain, która oferuje usługi tradycyjnym instytucjom finansowym, umożliwiając dużym firmom łatwiejsze zarządzanie ryzykiem prawnym związanym z kryptowalutami. W ramach partnerstwa, BNY będzie wykorzystywać oprogramowanie Chainalysis do śledzenia, rejestrowania i wykorzystywania danych dotyczących aktywów kryptowalutowych.

Oprogramowanie do zarządzania ryzykiem oferowane przez Chainalysis obejmuje KYT (Know Your Transaction), Reactor i Kryptos, przy czym najważniejszy jest system flagowania KYT – który automatycznie wykrywa, czy transfery kryptowalutowe są uznawane za transfery wysokiego ryzyka. Jeśli oprogramowanie KYT zauważy, że kryptowaluta jest przelewana na adres portfela, na który nałożono sankcje, może z wyprzedzeniem zablokować transakcję. Reactor zapewnia firmom dalsze możliwości śledcze w zakresie blockchain, podczas gdy Kryptos zbiera i przekłada złożone dane na zrozumiałe informacje dla instytucji.

Wypowiadając się na temat współpracy, Caroline Butler, dyrektor ds. globalnego powiernictwa, podatków i zarządzania siecią w BNY Mellon, podkreśliła znaczenie zapewnienia zaufania w momencie, gdy banki wchodzą w świat aktywów cyfrowych. – W BNY Mellon wkraczamy na rynek aktywów cyfrowych z tytułem najbardziej zaufanego dostawcy usług związanych z aktywami. Współpracując z Chainalysis i innymi wiodącymi firmami fintech, rozwijamy nasze możliwości w rozwijającej się branży kryptowalut i odzwierciedlamy to w naszych produktach – wyjaśniła.

Mimo, że Chainalysis jest krytykowane przez bardziej zorientowanych na prywatność użytkowników kryptowalut, to jego zdolność do świadczenia krytycznych usług monitorowania dużym firmom pomaga legitymizować przyjęcie kryptowalut do tradycyjnych finansów. – Chainalysis zawsze wierzyło, że instytucje finansowe są krytyczne dla ogólnego wzrostu i sukcesu przemysłu kryptowalutowego – wyjaśnia współzałożyciel Chainalysis Jonathan Levin.

BNY Mellon rozpoczął ekspansję na rynku kryptowalut w lutym 2021 roku, kiedy ogłosił plany przechowywania, transferu i emisji Bitcoinów i innych kryptowalut jako zarządca aktywów w imieniu swoich klientów. Jest to zgodne z szerszym trendem, zgodnie z którym tradycyjne finanse chętnie korzystają z kryptowalut, a znane firmy, takie jak Morgan Stanley, Citibank i JPMorgan, zarządzają kryptowalutami i aktywnie w nie inwestują.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0