Bosch partnerem fundacji na rzecz rozwoju Web3

22 lutego 2023

Znana na całym świecie firma włączyła się w uruchomienie nowej fundacji, przeznaczając 100 mln dolarów na program grantowy w zakresie Web3, AI i IoT.

Na program grantowy finansujący rozwój Web3, AI i technologii zdecentralizowanych w ramach współpracy pomiędzy Bosch i Fetch.ai przeznaczono 100 milionów dolarów. Obie firmy współpracują w ramach fundacji, której celem będzie napędzanie przemysłowej adopcji innowacyjnego oprogramowania, AI i technologii Web3. Inicjatywa będzie finansować badania i rozwijać zdecentralizowane technologie dla przypadków użycia w świecie rzeczywistym.

Program zapewni 100 milionów dolarów dotacji na finansowanie długoterminowego rozwoju rozwiązań i usług opartych na Web3 dla branży mobilności, technologii przemysłowej i konsumentów. Dotacje będzie inwestował w wybrane firmy i partnerów w ciągu trzech lat.

Fetch.ai to firma z Cambridge zajmująca się sztuczną inteligencją, rozwijająca zdecentralizowaną sieć uczenia maszynowego, która współpracowała z globalną firmą inżynieryjną i technologiczną Bosch. Ta ostatnia dostarcza wiele rozwiązań z zakresu Internetu rzeczy (IoT) i zauważa, że strategicznym celem jest ułatwienie rozwoju produktów i urządzeń napędzanych przez sztuczną inteligencję. W ramach tego przedsięwzięcia bada również technologie Web3.

W skład zarządu Fetch.ai Foundation wejdą członkowie zarówno firmy Bosch, jak i Fetch.ai, a celem fundacji będzie finansowanie konkretnych przedsięwzięć i firm w przestrzeni przemysłowej AI. – Bosch jako jeden ze światowych liderów w dziedzinie inżynierii przemysłowej i rozwiązań mobilności widzi ogromną potrzebę inteligentniejszych technologii i zarządzania, aby poradzić sobie z wyzwaniami nadchodzącymi z coraz bardziej połączonymi ekosystemami w zakresie bezpieczeństwa / bezpieczeństwa, prywatności i własności danych  powiedział przewodniczący Fetch.ai Foundation Peter Busch

Zdaniem Buscha połączenie technologii Web3, AI i open-source z klasyczną inżynierią jest kluczowym motorem misji fundacji poprzez jej program grantowy. Bosch i Fetch.ai po raz pierwszy nawiązały współpracę w lutym 2021 roku, aby uruchomić wielofunkcyjną sieć blockchain skoncentrowaną na możliwościach Web3 obejmujących AI i IoT.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0