Stablegains pozwane za promowanie UST jako „bezpiecznej inwestycji”

27 lutego 2023

Zdecentralizowana platforma finansowa yield Stablegains została pozwana w kalifornijskim sądzie za rzekome wprowadzanie inwestorów w błąd i nieprzestrzeganie przepisów dotyczących papierów wartościowych.

18 lutego 2023 r. powodowie Alec i Artin Ohanianowie złożyli skargę w Sądzie Okręgowym USA dla centralnego okręgu Kalifornii, twierdząc, że zamknięta platforma DeFi przekierowała wszystkie swoje fundusze klientów do Anchor Protocol bez ich wiedzy lub zgody.

Anchor Protocol oferował zyski w wysokości do 20% na algorytmicznym stablecoinie Terraform Labs, Terra USD (UST). „Jako wczesny zwolennik i inwestor w TFL [Terraform Labs], Stablegains jest dokładnie zaznajomiony z UST i LUNA. W rzeczywistości Stablegains, Inc. fałszywie reklamował UST jako bezpieczną inwestycję.” – napisano w pozwie.

Stablegains oferował 15% zysk dla swoich klientów, inkasując różnicę w stosunku do zysków oferowanych przez Anchor Protocol. Powodowie twierdzą również, że UST był papierem wartościowym i że Stablegains złamał federalne prawo papierów wartościowych:

„Stablegains jawnie nie przestrzegał federalnych i stanowych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Stablegains nie ujawnił, że UST jest w rzeczywistości papierem wartościowym” – czytamy w dokumencie.

W skardze napisano również, że firma nie zarejestrowała się w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ani jako giełda papierów wartościowych, ani jako broker-dealer.

Ohanianowie stwierdził, że doszło do katastrofalnych konsekwencji dla klientów Stablegains po upadku ekosystemu UST w maju 2022 r. Po upadku Stablegains rzekomo zmieniło swoją stronę internetową i materiały promocyjne, które reklamowały UST jako „bezpieczne” i „wspierane przez fiat”. Zamiast upłynnić aktywa i zwrócić fundusze klientom, Stablegains zatrzymało większość zdewaluowanych aktywów zdeponowanych przez swoich użytkowników, jednostronnie decydując się na przekierowanie ich do Terra 2.0.

Stablegains, które zostało uruchomione w sierpniu 2021 roku, zostało zamknięte 22 maja 2022 r. Platforma zaprzestała świadczenia usług, aplikacji i wsparcia dla Anchor Protocol, żądając od użytkowników wycofania swoich środków.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0