Bybit dołącza do firm oferujących pożyczki kryptowalut

8 maja 2023

Giełda kryptowalut jest kolejną platformą, która rozwinęła wewnętrzną usługę pożyczania kryptowalut dla użytkowników.

Podmiot oferuje wypłaty odsetek dla użytkowników, którzy wpłacają kryptowaluty za pośrednictwem nowej oferty platformy. Usługa ma wypłacać godzinne wypłaty odsetek z puli pożyczkowych, podczas gdy pożyczkodawcy mogą zdeponować i wykupić pożyczone tokeny kryptowalutowe bez okresów blokady.

Tymczasem kredytobiorcy na giełdzie Bybit mogą zaciągać pożyczki, aby wykorzystać fundusze na różne opcje handlowe na platformie. Kredytobiorcy muszą zamieścić równą lub większą kwotę aktywów zabezpieczających w stosunku do kwoty pożyczki, aby zabezpieczyć inwestycje kredytodawców.

Jak podkeślił szef Bybit Ben Zhou, firma dąży do zaoferowania użytkownikom środków do generowania zysków. Zaawansowani handlowcy mogą uzyskać dostęp do kapitału od kredytodawców dla bardziej zaawansowanych opcji handlowych na giełdzie.

Bybit jest najnowszą główną giełdą kryptowalutową, która oferuje usługę pożyczania kryptowalut. Binance zapewnia garść usług, które pozwalają użytkownikom zarabiać na odsetkach od zdeponowanych aktywów kryptowalutowych. Z kolei KuCoin oferuje usługę pożyczkową na szerokiej gamie tokenów. OKX oferuje użytkownikom instrument pożyczkowy, który umożliwia pożyczanie środków na zdeponowanych tokenach, ale nie ułatwia pożyczania przez użytkowników na swojej platformie wymiany.

Amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase porzuciła plany uruchomienia własnej usługi pożyczkowej we wrześniu 2021 roku po surowym ostrzeżeniu ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Amerykański regulator uznał ofertę za papier wartościowy, a Coinbase obiecał 4% rocznych zwrotów z USD Coin depozytów.

Kraken również padł ofiarą przekroczenia granic regulacyjnych w USA, co ostatecznie doprowadziło do ugody z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd o wartości 30 milionów dolarów w związku z działaniem swojego programu stakingowego aktywów kryptowalutowych w lutym 2023 roku.

Podczas gdy tylko kilka głównych giełd kryptowalutowych oferuje usługi pożyczkowe na zamówienie, przestrzeń zdecentralizowanych finansów (DeFi) prezentuje niezliczone możliwości dla użytkowników kryptowalut, aby zarobić na odsetkach od pożyczonych aktywów cyfrowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0