Bybit nawiązało współpracę z Circle

1 września 2022

Giełda instrumentów pochodnych kryptowalut nawiązała współpracę z emitentem stablecoinów Circle Internet Financial w celu rozszerzenia swojego zestawu par handlowych spot denominowanych w USD Coin

W ramach umowy partnerskiej Bybit rozszerzy swoje pary spot USDC, aby uwzględnić kilka dodatkowych kryptowalut i udostępnić automatyczne konwersje między dolarem amerykańskim a USDC. Bybit zamierza współpracować z Circle także nad innymi inicjatywami, aby zwiększyć adopcję stablecoinów i kryptowalut.

Bybit rozpoczął oferowanie opcji USDC i kontraktów wieczystych w kwietniu 2022 roku, dając inwestorom więcej sposobów na zabezpieczenie przed ruchami na rynku spot. W tym czasie szef firmy Ben Zhou przyznał, że rollout opcji był odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników. Oprócz opcji USDC, Bybit planuje wkrótce udostępnić handlowcom opcje Ether i Solana.

USDC firmy Circle jest drugim co do wielkości stablecoinem na świecie, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 52,3 miliarda dolarów. Jedynie USDT firmy Tether posiada większą penetrację rynku z kapitałem rynkowym wynoszącym 67,6 miliarda dolarów.

Circle wydał w lipcu pełne zestawienie swoich rezerw USDC na okres kończący się 30 czerwca 2022 roku. W tym czasie około 75,6 proc. jego wsparcia było w krótkoterminowych bonach skarbowych Stanów Zjednoczonych. Pozostała część jego pozycji znajdowała się w depozytach gotówkowych w krajowych bankach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0