Ripple uruchomiło płatności kryptowalutowe dla przedsiębiorstw w Brazylii

29 sierpnia 2022

Dzięki uruchomieniu usługi płatniczej Ripple On-Demand Liquidity firmy  niemusiały czekać od trzech do pięciu dni na rozliczenie kosztownych transakcji transgranicznych.

Cyfrowa sieć płatnicza Ripple poinformowała, że firma walutowa Travelex wykorzysta ODL RippleNet w celu ułatwienia płatności transgranicznych między przedsiębiorstwami, wykorzystując XRP. Jak podkreślono w komunikacie, Travelex Bank jest pierwszym bankiem zatwierdzonym przez bank centralny Brazylii do działania wyłącznie w zakresie wymiany walut. 

Podczas gdy inne firmy z Ameryki Łacińskiej, takie jak Banco Rendimento, Remessa Online, Frente Corretora i Banco Topazio, korzystały już z usług RippleNet, zgoda Banku Centralnego Brazylii sprawia, że jest to pierwszy przypadek wykorzystania ODL przez bank z Ameryki Łacińskiej. W pierwszej kolejności Travelex umożliwi dokonywanie płatności transgranicznych między Brazylią a Meksykiem, z planami otwarcia większej liczby dróg płatności w regionie i z większą liczbą przypadków użycia dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstw.

Przypomnijmy, że rząd brazylijski zatwierdził swoją pierwszą ustawę kryptowalutową w kwietniu 2022 roku. Miała ona na celu stworzenie ram prawnych w jaki sposób kryptowaluty będą regulowane.

Dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse powiedział, że przyjęcie przez Brazylię ram regulacyjnych przyjaznych kryptowalutom i gwałtowne zainteresowanie instytucjonalne rozwiązaniami w zakresie aktywów cyfrowych sprawiło, że kraj ten świetnie pasuje do ODL.- Brazylia jest kluczowym rynkiem dla Ripple, biorąc pod uwagę jej znaczenie jako kotwicy dla biznesu w Ameryce Łacińskiej, jej otwartość na kryptowaluty i ogólnokrajowe inicjatywy, które promują innowacje fintech. W rezultacie rynek doświadcza eksplozji aktywności, ponieważ instytucje szukają możliwości przyjęcia kryptowalut i technologii blockchain w celu rozwiązania punktów bólowych klientów – wyjaśnił. Jednocześnie dodał, że przy ponad 780 miliardach dolarów płatności przepływających do Brazylii rocznie, korzystanie przez Travelex z usługi ODL sprawi, że płatności transgraniczne będą znacznie bardziej wydajne. – Od pierwszego dnia skupiamy się na budowaniu rozwiązań, które zapewniają prawdziwą użyteczność i jesteśmy podekscytowani współpracą z innowacyjnym partnerem, takim jak Travelex Bank, aby pomóc w bardziej efektywnym przepływie pieniędzy z korzyścią dla jego klientów w całej Brazylii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0