ECOS zwiększa moc wydobycia kryptowalut

26 sierpnia 2022

Podczas gdy operatorzy wydobywający kryptowaluty szukają nowych lokalizacji, armeńska firma uruchomiła dodatkowy obiekt hostingu chmurowego o mocy 60 MW oparty na lokalnej elektrowni.

Platforma inwestycji kryptowalutowych ECOS prowadzi centrum wydobywcze na terenie elektrowni Hrazdan od 2018 roku. Położony w centrum kraju obiekt użyteczności publicznej staje się hubem innowacji, który korzysta z atrakcyjnych korzyści finansowych i bezpośredniego dostępu do energii elektrycznej.

Utworzenie obiektu wydobywczego jest wynikiem porozumienia między rządem Armenii a ECOS ustanowionym jeszcze w 2018 roku, który obciążył firmę rozwojem wolnej strefy ekonomicznej, mającej na celu wykorzystanie obiektu energetycznego jako hubu dla centrów danych i wydobycia kryptowalut. Umowa między operatorem a rządem Armenii powołuje się na promocję bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz tworzenie produktów i usług w ramach sektora technologii informacyjnych.

Anna Komaszko, menedżer ds. marketingu firmy ECOS, potwierdziła że firma korzysta ze specjalnych warunków podatkowych – bez nałożonych podatków na VAT, ceł importowych i eksportowych oraz podatków od nieruchomości i majątku. Długowieczność projektu jest wspierana przez 25-letnią umowę na nieprzerwane dostawy energii elektrycznej. Infrastruktura na miejscu obejmuje centrum danych, centrum serwisowe oraz magazyn sprzętu i części zamiennych. Siedem kontenerów transportowych tworzy centrum danych, w którym mieści się około 250 jednostek górniczych. ECOS nabywa swoje górniki bezpośrednio od chińskiego producenta Bitmain. Firmowa usługa górnicza w chmurze ma około 258 tys. użytkowników, podczas gdy sprzedaje i serwisuje sprzęt dla klientów.

Usytuowany w elektrowni Hrazdan, obiekt górniczy otrzymuje dostawy energii elektrycznej bezpośrednio z sieci wysokiego napięcia i wykorzystuje infrastrukturę miejsca do zasilania kontenerów. Ponadto ECOS może rozszerzyć się na dodatkowe 200MW czystej i niedrogiej energii elektrycznej. Obszar, w którym funkcjonuje firma, jest dobrze przystosowany do wydobycia kryptowalut, osadzony w górzystym regionie Armenii o średniej rocznej temperaturze 4,8 ° C. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0