UnionBank uruchamia handel Bitcoinem i Ethereum

7 listopada 2022

Jeden z największych banków na Filipinach zadebiutował w handlu kryptowalutami poprzez współpracę ze szwajcarską firmą kryptowalutową.

Podmiot umożłiwił dokonywanie usług powierniczych i handlowych dla wybranych klientów detalicznych. Stało się to możliwe dzięki współpracy ze szwajcarską firmą Metaco, zajmującą się technologią kryptowalutową, przy czym UnionBank rozpoczął działalność na platformie aktywów cyfrowych Metaco – Harmonize.

– Jesteśmy dumni, że kontynuujemy serię pierwszych w branży UnionBank, tym razem będąc pierwszym regulowanym bankiem w kraju pozwalającym na funkcje wymiany walut cyfrowych dla klientów – powiedział Henry Aguda, główny oficer ds. Technologii i główny oficer ds. Transformacji w UnionBank.

Informacja o najnowszych działaniach UnionBanku pojawiła się wkrótce po tym, jak prezydent Filipin Ferdinand Marcos podkreślił znaczenie przyjęcia technologii blockchain w celu opanowania bankowości cyfrowej i transakcji cyfrowych. W oficjalnym przemówieniu prezydenckim opublikowanym we wrześniu 2022 r., Marcos odniósł się do kilku powiązanych kamieni milowych UnionBank. – Dotychczasowe osiągnięcia UnionBanku w tworzeniu możliwości poprzez innowacje i rozwiązania cyfrowe w sektorze bankowym są niekwestionowane – przyznał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0