Q9 Capital z tymczasową zgodą na działalność w Dubaju

27 października 2022

Kryptowalutowe przedsiębiorstwo z Hongkongu dołączyło do takich firm jak Binance, Crypto.com, OKX i FTS, które również otworzyły biura w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Platforma inwestycyjna z siedzibą w Hongkongu, Q9 Capital, otrzymała tymczasowe zatwierdzenie wirtualnych aktywów od Dubaju Virtual Asset Regulatory Authority (VARA). Jak czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym 27 października 2022 r. Q9 utworzy regionalny hub w Dubaju i rozpocznie świadczenie usług dla wykwalifikowanych inwestorów i dostawców usług finansowych po otrzymaniu pełnej licencji operacyjnej.

Tymczasowe zatwierdzenie od VARA daje platformie kryptowalutowej możliwość prawną do zakładania biur i świadczenia usług wymiany aktywów cyfrowych wstępnie zakwalifikowanym inwestorom i firmom finansowym. Na chwilę obecną Q9 posiada również biura w Hongkongu, Londynie i Limassol.

James Quinn, partner zarządzający w Q9 Capital, wyraził gotowość firmy do spełnienia wszystkich wymogów regulacyjnych. – Z niecierpliwością czekamy na udział w solidnych ramach zgodności władz i dalsze budowanie partnerstwa, gdy rozszerzamy naszą obecność w Dubaju, aby rozwinąć dodatkowe usługi i ulepszone produkty dla regionu – powiedział.

Od czasu, gdy premier i władca Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, ogłosił ustanowienie regulatora kryptowalut i towarzyszącego mu prawa w marcu, VARA udzielił zgody spółkom zależnym Crypto.com, OKX i FTX na oferowanie usług związanych z kryptowalutami w Dubaju. W lipcu 2022 r. Al Maktoum uruchomił również strategię metaverse, której celem było utworzenie ponad 40 tys. wirtualnych miejsc pracy w Dubaju do 2030 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0