Q9 Capital z tymczasową zgodą na działalność w Dubaju

Kryptowalutowe przedsiębiorstwo z Hongkongu dołączyło do takich firm jak Binance, Crypto.com, OKX i FTS, które również otworzyły biura w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Platforma inwestycyjna z siedzibą w Hongkongu, Q9 Capital, otrzymała tymczasowe zatwierdzenie wirtualnych aktywów od Dubaju Virtual Asset Regulatory Authority (VARA). Jak czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym 27 października 2022 r. Q9 utworzy regionalny hub w Dubaju i rozpocznie świadczenie usług dla wykwalifikowanych inwestorów i dostawców usług finansowych po otrzymaniu pełnej licencji operacyjnej.

Tymczasowe zatwierdzenie od VARA daje platformie kryptowalutowej możliwość prawną do zakładania biur i świadczenia usług wymiany aktywów cyfrowych wstępnie zakwalifikowanym inwestorom i firmom finansowym. Na chwilę obecną Q9 posiada również biura w Hongkongu, Londynie i Limassol.

James Quinn, partner zarządzający w Q9 Capital, wyraził gotowość firmy do spełnienia wszystkich wymogów regulacyjnych. – Z niecierpliwością czekamy na udział w solidnych ramach zgodności władz i dalsze budowanie partnerstwa, gdy rozszerzamy naszą obecność w Dubaju, aby rozwinąć dodatkowe usługi i ulepszone produkty dla regionu – powiedział.

Od czasu, gdy premier i władca Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, ogłosił ustanowienie regulatora kryptowalut i towarzyszącego mu prawa w marcu, VARA udzielił zgody spółkom zależnym Crypto.com, OKX i FTX na oferowanie usług związanych z kryptowalutami w Dubaju. W lipcu 2022 r. Al Maktoum uruchomił również strategię metaverse, której celem było utworzenie ponad 40 tys. wirtualnych miejsc pracy w Dubaju do 2030 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0