Celsius umożliwi niektórym klientom wycofanie większości swoich aktywów

2 lutego 2023

Firma ma rozpocząć przetwarzanie wniosków o wycofanie klientów z platformy w ciągu najbliższych kilku dni.

Przedsiębiorstwo opublikowało na Twitterze 1400-stronicowy dokument sądowy, z którego wynika, że wycofanie będzie dotyczyło konkretnych aktywów przechowywanych na niektórych kontach powierniczych. Zanim jakiekolwiek wypłaty zostaną wykonane, Celsius, którego kłopoty rozpoczęły się w czerwcu 2022 roku, poprosi klientów zakwalifikowanych do usługi, aby zaktualizowali swoje konto o niektóre informacje. Czynność ta jest konieczna zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak równiez z powodów regulacyjnych.

Ponadto zakwalifikowani do skorzystania z usługi użytkownicy będą mogli wycofać jedynie około 94% swoich aktywów. Jak poinformowano, sąd ma wydać werdykt, czy pozostałe saldo będą w stanie wypłacić później. Ponadto klienci, którzy zażądają wypłaty, otrzymają szczegółowe informacje na temat transakcji i opłat za gaz związanych z procesem wycofania. Użytkownicy, którzy potrzebują większej ilości środków, zostaną pozbawieni możliwości żądania wypłaty.

Ze względu na bardzo zmienne okoliczności rynkowe, Celsius Network zablokował dostęp do gotówki swoich klientów już w czerwcu 2022 roku. Pożyczkodawca kryptowalut złożył swój wniosek o upadłość w lipcu. Szacuje się, że firma jest winna swoim klientom ponad 4,7 miliarda dolarów.

W niedawno wydanym raporcie eksperci i urzędnicy prawni w sprawie ujawnili wiele nielegalnych transakcji związanych z przedsiębiorstwem. Jedną z nich miały być pożyczki od Celsiusa dla Tether, które były dwukrotnie wyższe niż standardowy limit kredytowy. Przy tak dużej ilości pożyczek, jaka miała miejsce, nie było jasne, czy Celsius przetrwa jakiekolwiek niedotrzymanie płatności z sieci Tether.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0