FTX odzyskało ponad 5 mld dolarów w gotówce i płynnych kryptowalutach

17 stycznia 2023

Według adwokata FTX, Andy’ego Dietdericha, pogrążona w kłopotach giełda odzyskała 5 miliardów dolarów w gotówce i płynnych kryptowalutach.

Obecnie FTX pracuje w dalszym ciagu nad odbudową historii transakcji, a całkowita kwota niedoboru klientów wciąz nie jest znana. Odzyskane aktywa nie obejmują tych zajętych przez Komisję Papierów Wartościowych Bahamów, które w dużej mierze obejmują rodzimy token giełdy, FTX Token, którego łączna kapitalizacja rynkowa wynosi 444,7 mln dolarów.

Przemawiając przed amerykańskim sędzią upadłościowym w Delaware 11 stycznia 2023 r., Dietderich stwierdził, że firma planuje sprzedać warte 4,6 miliarda dolarów niestrategiczne inwestycje, w tym spółki zależne, takie jak LedgerX, Embed, FTX Japan i FTX Europe. Firmy te są niezależne od FTX i posiadają wydzielone konta. FTX Japan opracował już plany zwrotu środków swoim  klientom. Ponadto FTX zakończy umowę sponsorską na lata 2021-2028 z popularną grą multiplayer online battle arena – League of Legends. 

W odpowiedzi na złożony wniosek sędzia przewodniczący John Dorsey przychylił się do wniosku FTX o sprzedaż jednostek biznesowych, takich jak FTX Europe. Dietderich powiedział, że firma będzie badać oferty, ale nie zobowiązuje się jeszcze do sprzedaży. 

Na chwilę obecną wiadomo, że FTX ma 8,8 miliarda dolarów całkowitych zobowiązań. Podczas przesłuchania, które odbyło się 11 stycznia 2023 r., firma otrzymała zgodę sądu na utrzymanie nazwisk klientów w tajemnicy przez trzy miesiące po tym, jak klienci zgłosili potencjalne obawy dotyczące kradzieży tożsamości. 

Tymczasem założyciel FTX Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy wobec wszystkich stawianych mu zarzutów karnych związanych z upadkiem giełdy. Prokuratura Stanów Zjednoczonych dla południowego okręgu Nowego Jorku utworzyła grupę zadaniową do śledzenia i odzyskiwania brakujących funduszy klientów FTX oraz prowadzenia dochodzeń i oskarżeń związanych z upadkiem giełdy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0