Chainlink udostępnia dane o cenach deweloperom Polkadot

16 czerwca 2022

Zdecentralizowana sieć Chainlink zintegrowała swoją usługę o nazwie Chainlink Price Feeds z Moonbeam, parachainem inteligentnych kontraktów na Polkadot.

Zespół Chainlink ma nadzieję, że wejście na Moonbeam pozwoli tym, którzy budują w ramach platformy, na dostęp do informacji o cenach, które są kompilowane i agregowane z wielu różnych giełd. Dzięki temu deweloperzy zdecentralizowanych finansów (DeFi) będą mogli wprowadzić dokładność cen do swoich zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Założyciel Moonbeam Derek Yoo wspomniał, że dostęp do cen aktywów poza łańcuchem ma wiele zastosowań w DeFi, ale trudno jest osiągnąć odporność na ataki i manipulacje danymi cenowymi. Yoo wierzy jednak, że Chainlink jest w stanie rozwiązać ten problem i może pomóc deweloperom DeFi w ramach swojej platformy. – Ta integracja Chainlink jest jedną z ostatnich integracji potrzebnych do zapewnienia pełnego zestawu elementów konstrukcyjnych dla programistów Moonbeam DeFi – powiedział.

Niki Ariyasinghe, członek zarządu Chainlink, wyraził swoje wsparcie dla deweloperów Moonbeam. Jednocześnie podkreślił, że ta integracja pozwoli programistom Polkadot na tworzenie nowych przypadków użycia we wzajemnie połączonych platformach DeFi.

Na początku czerwca 2022 r., cena LINK przełamała trend spadkowy, wzrastając do 9 dolarów, kiedy zespół Chainlink ogłosił nową mapę drogową. Dodatkowo, Chainlink poinformował, że stakowanie LINK zostanie włączone do Chainlink Economics 2.0. Dzięki temu uczestnicy będą mogli wspierać sieć Chainlink tokenami LINK, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa kryptowalutowo-ekonomicznego.

Przypomnijmy, że wcześniej Chainlink wprowadził Chainlink Keepers, jak również Chainlink Verifiable Random Function (VRF) do sieci Avalanche (AVAX). Integracja ta zapewnia zautomatyzowane inteligentne kontrakty i zweryfikowany generator liczb losowych dla aplikacji DApps zbudowanych na Avalanche. Założyciel Ava Labs Emin Gün Sirer powiedział, że upraszcza to doświadczenie zarówno programistów, jak i użytkowników.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0