NatWest nakłada limit na płatności związane z wymianą kryptowalut

15 marca 2023

Bank detaliczny i komercyjny z Wielkiej Brytanii podjął działania w celu ochrony klientów przed potencjalnymi stratami kryptowalutowymi.

14 marca 2023 r. NatWest wprowadził poważne ograniczenia dotyczące płatności na rzecz giełd kryptowalutowych, nakładając dzienne i miesięczne limity na takie transakcje. Zgodnie z opublikowanym komunikatem bank ustanowił limit 1 tys. funtów brytyjskich (równowartość 1216 dolarów) dla dziennych transakcji z udziałem giełd kryptowalutowych. Bank nałożył również 30-dniowy limit płatności w wysokości 5 tys. funtów (6080 dolarów).

Najnowsze ograniczenia wprowadzone przez NatWest mają na celu pomóc chronić klientów przed utratą dużych sum pieniędzy. Przedstawiciele banku podkreślili również, że inwestycje w kryptowaluty są ryzykowne ze względu na znaczną ilość oszustw w branży. – aobserwowaliśmy wzrost liczby oszustw z wykorzystaniem giełd kryptowalutowych i działamy, aby chronić naszych klientów – powiedział Stuart Skinner, szef ochrony przed oszustwami w NatWest. Dyrektor wykonawczy podkreślił znaczenie samodzielnego przechowywania w kryptowalutach i ostrzegł inwestorów kryptowalutowych przed delegowaniem przechowywania swoich aktywów do strony trzeciej. – Użytkownik powiien zawsze mieć wyłączną kontrolę nad swoim portfelem kryptowalutowym i nikt inny nie powinien mieć do niego dostępu. Jeśli nie skonfigurowaliście Państwo portfela samodzielnie lub nie możecie uzyskać dostępu do pieniędzy, to prawdopodobnie jest to oszustwo – dodał.

Według NatWest, oszuści kryptowalutowi coraz częściej kapitalizują trwający kryzys kosztów utrzymania ze względu na obietnice wysokich zwrotów. “Przestępcy czerpią zyski na niewiedzy z tego, w jaki sposób działają rynki kryptowalut i ich nieprzewidywalności, aby zachęcić inwestorów do przekazywania pieniędzy na giełdy, które często są zakładane we własnym imieniu klienta przez przestępcę lub przez ofiarę pod przymusem ze strony przestępcy” – napisał bank w komunikacie. Jak się okazuje, najbardziej zagrożeni są mężczyźni powyżej 35 roku życia ze względu na to, że są bardziej skłonni do podejmowania ryzyka związanego z inwestycjami.

W opublikowanym oświadczeniu przedstawiciele NatWest podzielili się również kilkoma uwagami, które mogą pomóc w tym, by nie stać się ofiarą oszustw kryptowalutowych. Przede wszystkim nie należy dzielić się swoimi kluczami prywatnymi z innymi osobami. Bank doradził również inwestorom kryptowalutowym, aby czytali wszystkie informacje w wolnym tempie oraz nie podejmować żadnych decyzji na temat jakichkolwiek inwestycji pod wpływem emocji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0