Coinbase może już świadczyć usługi VASP w Irlandii

23 grudnia 2022

Giełda kryptowalut otrzymała pozwolenie od Centralnego Banku Irlandii na działanie jako dostawca usług wirtualnych aktywów (VASP).

Działalność firmy w tym kraju będzie nadzorowana przez Cormaca Dinana, byłego pracownika Crypto.com, Deloitte i Citigroup.

Obecnie dwa podmioty Coinbase są objęte rejestracją VASP – są to Coinbase Europe Limited i Coinbase Custody International Limited. Pierwszy z nich świadczy usługi handlu kryptowalutami dla europejskich klientów, podczas gdy Coinbase Custody International świadczy usługi przechowywania kryptowalut dla klientów instytucjonalnych w całym regionie.

– Nasze irlandzkie zatwierdzenie regulacyjne pokazuje nasze zaangażowanie i współpracę z Centralnym Bankiem Irlandii. Coinbase postrzega regulację branży jako czynnik umożliwiający wzrost kryptowalut, ustalając jasne zasady podstawowe, które stworzą środowisko zachęcające do innowacji i wzmacniające zaufanie do sektora – powiedział Nana Murugesan, wiceprezes ds. międzynarodowego i rozwoju biznesu w Coinbase.

Organ wykonawczy podkreślił również znaczenie porozumienia politycznego Unii Europejskiej w sprawie ram Markets in Crypto-Assets w zapewnieniu jednej z najbardziej znaczących ram regulacyjnych dla kryptowalut na całym świecie. Według Coinbase, dodatkowe rejestracje lub wnioski o licencję są w toku na kilku głównych rynkach.

Coinbase rozpoczęło działalność w Irlandii w 2018 r. Firma uzyskała swoją pierwszą licencję w tym kraju w 2019 roku. Obok Irlandii, Coinbase ma dedykowane huby w Wielkiej Brytanii i Niemczech – w drugim z tych krajów firma znajduje się pod kontrolą ze względu na outsourcing niektórych swoich istotnych operacji bankowych. We wrześniu 2022 r. przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane w De Nederlandsche Bank, banku centralnym Holandii, umożliwiając giełdzie kryptowalutowej oferowanie swoich detalicznych i instytucjonalnych produktów kryptowalutowych w tym kraju.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0