Crypto.com opublikował dowód swoich rezerw

22 grudnia 2022

Nowa strona internetowa umożliwia sceptycznym użytkownikom samodzielną weryfikację, że ich aktywa są bezpieczne.

Giełda kryptowalutowa opublikowała stronę proof-of-reserve, pokazując, że posiada wystarczająco dużo aktywów kryptowalutowych, aby pokryć swoje zobowiązania wobec swoich klientów. Ze strony wynika, że Crypto.com posiada 102% Bitcoina, 101% Etheru i 102% USD Coin  potrzebnych do przetwarzania wypłat. Inne kryptowaluty, takie jak Tether, XRP, Dogecoin, Shiba Inu, LINK i MANA również zostały uwzględnione w raporcie – firma posiada rezerwy każdej z nich na poziomie powyżej 100%. Audyt został przeprowadzony przez Mazars Group, międzynarodową firmę audytorską, podatkową i księgową.

Społeczność kryptowalutowa coraz uważniej obserwuje scentralizowane giełdy od czasu upadku giełdy FTX w listopadzie 2022 r.. Crypto.com równiez odczuło skutki tego kryzysu, ponieważ na krótko musiało wstrzymać wypłaty w sieci Solana.

Publikując swój dowód rezerw Crypto.com chce udowodnić, że jest dobrym szafarzem aktywów użytkowników kryptowalut i można mu zaufać, aby przetworzyć wszystkie wypłaty. „Dostarczanie audytowanych Proof of Reserve jest ważnym krokiem dla całej branży, aby zwiększyć przejrzystość i rozpocząć proces przywracania zaufania. […] Crypto.com jest w pełni zaangażowany w zapewnienie klientom na całym świecie bezpiecznych, bezpiecznych i zgodnych z przepisami środków angażowania się w waluty cyfrowe – powiedział Kris Marszalek, dyrektor generalny Crypto.com

Biorąc pod uwagę, że niektórzy użytkownicy nie będą ufać raportowaniu przez giełdę własnych aktywów i pasywów, strona proof-of-reserves Crypto.com zapewnia również metodę dla użytkowników do samodzielnego sprawdzenia swoich rezerw. Użytkownicy mogą zalogować się do aplikacji i zweryfikować aktywa, które posiadali w momencie przeprowadzenia audytu, i mogą skopiować hash Merkle uzyskany z sald. Gdy klient uzyska swój skrót Merkle, może przejść do osobnej strony audytora kontrolowanej przez Mazars, gdzie może otrzymać szczegółowy dowód, że jego zobowiązania są częścią większego drzewa Merkle’a badanych zobowiązań giełdy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0