Uniswap pozwoli na zakup kryptowalut za pomocą kart debetowych i kredytowych

27 grudnia 2022

Użytkownicy zdecentralizowanej giełdy będą mogli również używać przelewów bankowych do zakupu kryptowalut.

Zdecentralizowana giełda Uniswap nawiązała współpracę z firmą fintech Moonpay, aby umożliwić użytkownikom kupowanie kryptowalut w swojej aplikacji internetowej za pomocą kart debetowych, kredytowych i przelewów bankowych. Opcja przelewu bankowego jest rozwijana dla użytkowników w większości stanów USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Jednolitego Obszaru Płatności w Euro, znanego również jako SEPA.

W komunikacie opublikowanym 20 grudnia 2022 r. firma poinformowała, że jej użytkownicy będą odtąd mogli konwertować fiat na kryptowaluty w mainnecie Ethereum, Polygon, Optimism i Artibrum w ciągu kilku minut. Według Uniswap, zdecentralizowane giełdy (DEX) są znacznie bezpieczniejszą opcją niż scentralizowane giełdy (CEX) ze względu na ich wbudowaną ochronę użytkowników, samozachowawcze portfele, bez zezwoleń, niezmienne protokoły i przejrzystą księgę publiczną. 

Wiadomo już, ze w pierwszym etapie Uniswap będzie wspierać Dai, Ether, USD Coin, Tether, Wrapped Bitcoin, i Wrapped Ether.

Uniswap ma nadzieję, że najnowszy rollout firmy poprawi proces onboardingu dzięki braku opłat spreadowych na USDC, najniższych opłatach za przetwarzanie na rynku i natychmiastowemu dostępowi. 

Przypomnijmy, że pod koniec listopada Uniswap został mocno skrytykowany przez  niektórych członków społeczności za aktualizację swojej polityki prywatności. Giełda miała zbierać publicznie dostępne dane blockchain, informacje o urządzeniach użytkowników, takie jak informacje o przeglądarce i systemach operacyjnych, a także informacje o interakcjach użytkowników z jej dostawcami usług.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0