Uniswap pozwoli na zakup kryptowalut za pomocą kart debetowych i kredytowych

Użytkownicy zdecentralizowanej giełdy będą mogli również używać przelewów bankowych do zakupu kryptowalut.

Zdecentralizowana giełda Uniswap nawiązała współpracę z firmą fintech Moonpay, aby umożliwić użytkownikom kupowanie kryptowalut w swojej aplikacji internetowej za pomocą kart debetowych, kredytowych i przelewów bankowych. Opcja przelewu bankowego jest rozwijana dla użytkowników w większości stanów USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Jednolitego Obszaru Płatności w Euro, znanego również jako SEPA.

W komunikacie opublikowanym 20 grudnia 2022 r. firma poinformowała, że jej użytkownicy będą odtąd mogli konwertować fiat na kryptowaluty w mainnecie Ethereum, Polygon, Optimism i Artibrum w ciągu kilku minut. Według Uniswap, zdecentralizowane giełdy (DEX) są znacznie bezpieczniejszą opcją niż scentralizowane giełdy (CEX) ze względu na ich wbudowaną ochronę użytkowników, samozachowawcze portfele, bez zezwoleń, niezmienne protokoły i przejrzystą księgę publiczną. 

Wiadomo już, ze w pierwszym etapie Uniswap będzie wspierać Dai, Ether, USD Coin, Tether, Wrapped Bitcoin, i Wrapped Ether.

Uniswap ma nadzieję, że najnowszy rollout firmy poprawi proces onboardingu dzięki braku opłat spreadowych na USDC, najniższych opłatach za przetwarzanie na rynku i natychmiastowemu dostępowi. 

Przypomnijmy, że pod koniec listopada Uniswap został mocno skrytykowany przez  niektórych członków społeczności za aktualizację swojej polityki prywatności. Giełda miała zbierać publicznie dostępne dane blockchain, informacje o urządzeniach użytkowników, takie jak informacje o przeglądarce i systemach operacyjnych, a także informacje o interakcjach użytkowników z jej dostawcami usług.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0