Uniswap uruchamia skrzydło venture capital dla inwestycji w Web3

12 kwietnia 2022

Zdecentralizowana giełda ogłosiła utworzenie Uniswap Labs Ventures (ULV), funduszu venture capital skupiającego się na inwestowaniu w firmy i projekty związane z Web3.

Przedsiębiorstwo będzie inwestować na każdym etapie rozwoju w różne projekty i technologie związane z Web3, infrastrukturę, narzędzia deweloperskie i aplikacje konsumenckie jako obszary zainteresowania. Firma zainwestowała już w 11 firm i protokołów Web3, w tym w zdecentralizowany rynek pieniężny Aave, zdecentralizowaną autonomiczną organizację (DAO) stojącą za stablecoinem DAI, MakerDAO i protokół pomostowy blockchain LayerZero.

„Skupiamy się również na inwestowaniu w projekty, które są ściśle zgodne z naszymi wartościami: budowanie na dłuższą metę, otwarta współpraca ze społecznościami i stawianie użytkowników na pierwszym miejscu” – napisano w komunikacie.

W wątku na Twitterze towarzyszącym ogłoszeniu, założyciel Uniswap Hayden Adams podzielił się informacją, że ULV planuje uczestniczyć w zarządzaniu projektami, w które inwestuje, dodając, że planuje uczestniczyć w systemach zarządzania Aave, Compound Finance, Ethereum Name Service i MakerDAO. Nie wspomniano natomiast o wysokości kapitału, jakim zarządza fundusz venture Uniswap.

Uniswap Labs Ventures zarządzać będą Matteo Leibowitz i Mary-Catherine Lader. Leibowitz jest byłym szefem ds. strategii w firmie Uniswap, a wcześniej był założycielem i redaktorem nieistniejącego już biuletynu „Crypto Chat” oraz analitykiem w firmie The Block.

W ostatnich miesiącach firmy kryptowalutowe zaczynają się wyraźnie dywersyfikować poprzez firmy venture capital. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w styczniu 2022 r. scentralizowana giełda FTX uruchomiła fundusz o wartości 2 miliardów dolarów, który ma inwestować w firmy Web3.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0