Coinbase ze zgodą na prowadzenie działalności w Holandii

23 września 2022

Amerykańska giełda kryptowalut została zatwierdzona przez De Nederlandsche Bank, bank centralny Holandii.

Zgoda regulacyjna pozwala Coinbase oferować swoje detaliczne i instytucjonalne produkty kryptowalutowe w Holandii.

Przedsiębiorstwo jest jedną z większych międzynarodowych giełd zatwierdzonych przez holenderski bank centralny do prowadzenia usług kryptowalutowych obok mniejszych lokalnych firm kryptowalutowych. Coinbase Europe Limited i Coinbase Custody International zostały wymienione w publicznym rejestrze De Nederlandsche Bank jako dostawcy usług kryptowalutowych. Holenderski regulator nadzoruje Coinbase Europe i Coinbase Custody zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy , ustawą o finansowaniu terroryzmu i ustawą o sankcjach.

„Usługi kryptowalutowe Coinbase nie podlegają nadzorowi ostrożnościowemu ze strony  De Nederlandsche Bank” – napisano w komunikacie. Ryzyko finansowe i operacyjne związane z usługami kryptowalutowymi nie jest monitorowane i nie posiada specjalnej finansowej ochrony konsumentów.

Wejście Coinbase do Holandii wpisuje się w agresywne plany ekspansji firmy w Europie. Giełda kryptowalutowa informowała o swoich planach ekspansji już w czerwcu 2022 r. W lipcu Coinbase uzyskało zgodę Crypto Asset Service Provider od włoskiego Organismo Agenti e Mediatori. Giełda planuje również rejestrację takich krajach jak Hiszpania i Francja. 

Obecnie Coinbase obsługuje klientów w prawie 40 krajach europejskich poprzez dedykowane huby w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. „Dodatkowe rejestracje lub wnioski o licencję zgodnie z lokalnymi przepisami znajdują się w trakcie realizacji na kilku głównych rynkach” – poinformowała firma.

Jednocześnie firma boryka się z wieloma problemami – odnotowała duże straty w ciągu dwóch kolejnych kwartałów w 2022 roku, a straty w II kwartale wyniosły 1,1 miliarda dolarów netto. Była to największa strata od czasu, gdy Coinbase wprowadziło swoje akcje na giełdę Nasdaq w kwietniu 2021 roku. Warto też przypomnieć, że aby ograniczyć wydatki,przedsiębiorstwo w czerwcu 2022 r. zredukowało liczbę pracowników o 18 proc.

że Coinbase składał zwodnicze oświadczenia dotyczące swoich praktyk biznesowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0