Nomura uruchamia oddział zajmujący się cyfrowym ekosystemem

23 września 2022

Jeden z największych banków inwestycyjnych w Japonii, utworzył ramię venture capital, którego celem jest inwestowanie w firmy skupiające się na kryptowalutach i blockchainie.

W opublikowanym komunikacie firma poinformowała, że będzie dostarczać nową wartość w obszarze aktywów cyfrowych dla klientów w ramach szwajcarskiego holdingu Laser Digital Holdings AG. Bank inwestycyjny wybrał Szwajcarię w oparciu o jej solidny reżim regulacyjny dla aktywów cyfrowych i projektów blockchain. – Pozostawanie w czołówce innowacji cyfrowych jest kluczowym priorytetem dla Nomury – powiedział prezes i dyrektor generalny grupy Nomura Holdings Kentaro Okuda.

Produkt venture capital firmy Laser Digital, Laser Venture Capital, skupi się na inwestycjach obejmujących scentralizowane finanse, zdecentralizowane finanse, Web3 i infrastrukturę blockchain. Laser Digital planuje uruchomić dodatkowe produkty i usługi w kolejnych miesiącach. Wiadomo już, że będą one skierowane na handel wtórny oraz adreesowane do inwestorów.

Jako jeden z największych banków w Japonii, Nomura Holdings w czerwcu 2022 r. zarządzał aktywami w wysokości 454,8 miliarda dolarów brutto. O tym, że firma planuje uruchomić kryptowalutową spółkę zależną ukierunkowaną na inwestycje w tokeny kryptowalutowe i niefungowskie, która miałaby siedzibę poza Japonią z zarządem obsadzonym przez japońskich transplantów, dopóki nie będzie w stanie pozyskać lokalnych talentów, przedsiębiorstwo poinformowało w maju 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0