Nomura uruchamia oddział zajmujący się cyfrowym ekosystemem

Jeden z największych banków inwestycyjnych w Japonii, utworzył ramię venture capital, którego celem jest inwestowanie w firmy skupiające się na kryptowalutach i blockchainie.

W opublikowanym komunikacie firma poinformowała, że będzie dostarczać nową wartość w obszarze aktywów cyfrowych dla klientów w ramach szwajcarskiego holdingu Laser Digital Holdings AG. Bank inwestycyjny wybrał Szwajcarię w oparciu o jej solidny reżim regulacyjny dla aktywów cyfrowych i projektów blockchain. – Pozostawanie w czołówce innowacji cyfrowych jest kluczowym priorytetem dla Nomury – powiedział prezes i dyrektor generalny grupy Nomura Holdings Kentaro Okuda.

Produkt venture capital firmy Laser Digital, Laser Venture Capital, skupi się na inwestycjach obejmujących scentralizowane finanse, zdecentralizowane finanse, Web3 i infrastrukturę blockchain. Laser Digital planuje uruchomić dodatkowe produkty i usługi w kolejnych miesiącach. Wiadomo już, że będą one skierowane na handel wtórny oraz adreesowane do inwestorów.

Jako jeden z największych banków w Japonii, Nomura Holdings w czerwcu 2022 r. zarządzał aktywami w wysokości 454,8 miliarda dolarów brutto. O tym, że firma planuje uruchomić kryptowalutową spółkę zależną ukierunkowaną na inwestycje w tokeny kryptowalutowe i niefungowskie, która miałaby siedzibę poza Japonią z zarządem obsadzonym przez japońskich transplantów, dopóki nie będzie w stanie pozyskać lokalnych talentów, przedsiębiorstwo poinformowało w maju 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0