Poznaliśmy roboczą nazwę Bitcoina

26 września 2022

Z danych dotyczących zakupu domen wynika, że zaledwie dzień przed utworzeniem Bitcoin.org zarejestrowana została domena o nazwie Netcoin.org.

Wymyślenie dobrej nazwy jest często jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć przy uruchamianiu nowej usługi lub biznesu. Dane historyczne dotyczące zakupu nazw domen sugerują, że Satoshi Nakamoto, twórca Bitcoina brał pod uwagę alternatywną nazwę stworzonej przez siebie kryptowaluty, która ostatecznie nie trafiła do białej księgi.

Bitcoin.org, domena internetowa związana z oryginalnym Bitcoinem, została utworzona 18 sierpnia 2008 r. w ramach AnonymousSpeech, usługi w Japonii, która pozwalała użytkownikom na anonimowy zakup nazw domen. Zakupy domen w ramach AnonymousSpeech w podobnym przedziale czasowym ujawniły stworzenie Netcoin.org 17 sierpnia 2008 roku – zaledwie dzień przed utworzeniem Bitcoin.org. Po dalszych badaniach okazało się, że żadna treść nigdy nie była obecna na domenie Netcoin.org.

Decyzja o konsekwentnym trzymaniu się nazwy Bitcoin przez Satoshiego Nakamoto mogła mieć kluczowe znaczenie dla jego sukcesu ze względu na fakt, że liczni członkowie społeczności kryptowalutowej wielokrotnie podkreślali swoją niechęć do nazwy “Netcoin”.Odkrycie to dodatkowo pomaga Bitcoinowi zdystansować się od osób, które wcześniej twierdziły, że to właśnie one są Satoshim Nakamoto. Warto też dodać, że domena Netcoin.org została następnie usunięta i ponownie zarejestrowana na spółkę zależną Web.com w 2010 roku.

Pomimo tajemnic stojących za powstaniem Bitcoina, aktywo to w dalszym ciągu dominuje na rynkach finansowych. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0