Coinbase ze zgodą na świadczenie usług kryptowalutowych we Włoszech

19 lipca 2022

Giełda kryptowalutowa z siedzibą w Stanach Zjednoczonych kontynuuje swą europejską ekspansję uzyskując zgodę na oferowanie usług kryptowalutowych we Włoszech.

Przedsiębiorstwo uzyskało zgodę od włoskiego organu ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy, Organismo Agenti e Mediatori. Jak poinformował Nana Murugesan, wiceprezes Coinbase ds. rozwoju międzynarodowego i biznesowego, zatwierdzenie pozwoli Coinbase na dalsze oferowanie usług kryptowalutowych i uruchomienie nowych produktów we Włoszech. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Coinbase rozpoczęło świadczenie swoich usług kryptowalutowych we Włoszech w czerwcu 2019 roku.

Murugesan przypomniał, że Coinbase działa w prawie 40 krajach europejskich poprzez dedykowane huby w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Irlandii. – Jesteśmy w trakcie wzmacniania naszej obecności w całej Europie i mamy rejestracje lub wnioski licencyjne w toku na kilku głównych rynkach zgodnie z lokalnymi przepisami – powiedział. Jak zaznaczył, celem Coinbase jest zwiększenie bazy klientów poprzez uruchomienie pakietu usług detalicznych, instytucjonalnych i ekosystemowych Coinbase na każdym z tych rynków.

Coinbase nie jest pierwszą giełdą kryptowalutową, która otrzymała zgodę Organismo Agenti e Mediatori. W maju 2022 roku podmiot udzielił zgody Binance, pozwalając firmie na otwarcie nowej siedziby w Mediolanie.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca 2022 r. Coinbase poinformowało, że aktywnie pracuje nad ekspansją w Europie ze względu na trwającą zimę kryptowalutową. Murugesan powiedział, że firma planuje zarejestrować się w wielu krajach europejskich, w tym we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Holandii. Nowe plany ekspansji Coinbase w Europie pojawiły się krótko po tym, jak firma zmniejszyła liczbę pracowników o 18% w połowie czerwca, powołując się na recesję gospodarczą.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0