OpenSea uruchamia protokół umożliwiający wymianę barterową NFT

21 maja 2022

Giełda tokenów niezbywalnych poinformowała o uruchomieniu protokołu rynkowego Web3, który pozwoli na bezpieczne i efektywne kupowanie i sprzedawanie NFT.

Protokół rynku, nazwany Seaport, da użytkownikom możliwość uzyskania NFT poprzez oferowanie aktywów innych niż tylko tokeny płatnicze, takie jak Ether. Według platformy, użytkownik może zgodzić się na dostarczenie pewnej liczby przedmiotów ETH / ERC20 / ERC721 / ERC1155 w zamian za NFT, sugerując wymianę kombinacji tokenów jako metodę płatności. Ponadto, użytkownicy SeaPort mogą określić kryteria – np. określone cechy dzieł sztuki NFT lub części kolekcji – które chcą spełnić przy składaniu ofert. Platforma będzie również obsługiwać napiwki, o ile ich wysokość nie będzie przekraczać wysokości pierwotnej oferty.

OpenSea nie kontroluje ani nie obsługuje protokołu Seaport – będziemy tylko jednym z wielu podmiotów, które będą budować na bazie tego wspólnego protokołu. Wraz z rosnącą popularnością i rozwojem nowych zastosowań, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie sobie wzajemnego bezpieczeństwa – poinformowali przedstawiciele firmy.

Protokół pojawił się niedługo po tym, jak OpenSea ogłosiła w kwietniu 2022 r., że przejęła agregator targowisk NFT – Gem, mając na celu poprawę doświadczenia doświadczonych użytkowników. Platforma poinformowała wówczas, że Gem będzie funkcjonować jako samodzielny produkt, a OpenSea planuje zintegrować funkcje Gem, takie jak narzędzie do porównywania cen kolekcji i rankingi oparte na rzadkości.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0