DBS Bank zaoferuje handel kryptowalutami w Hongkongu

14 lutego 2023

Singapurski bank państwowy planuje złożyć wniosek o licencję, która pozwoli mu oferować usługi handlu kryptowalutami klientom z Hongkongu.

Planujemy ubiegać się o licencję w Hongkongu, aby bank mógł sprzedawać cyfrowe aktywa naszym klientom z Hongkongu – powiedział dyrektor generalny DBS Bank Hong Kong Sebastian Paredes.

Podkreślił on, że bank z zadowoleniem przyjmuje nowe polityki związane z kryptowalutami w Hongkongu, a także jest bardzo wrażliwy na ryzyko związane z aktywami cyfrowymi. Podmiot jest skłonny stać się jednym z pierwszych kredytodawców oferujących kryptowaluty w Hongkongu, gdy przepisy będą w pełni jasne.

DBS Bank wykonał ogromny ruch w branży kryptowalut kilka lat temu, uruchamiając swoją instytucjonalną giełdę kryptowalut w Singapurze pod koniec 2020 roku. Firma pracowała również nad rozszerzeniem swojej platformy kryptowalutowej na inwestorów detalicznych i zastosowaniem technologii zdecentralizowanych finansów do wspólnych projektów z bankiem centralnym Singapuru.

Ostatnio DBS poinformował, że jego zysk netto w 2022 r. wzrósł o 20% do rekordowych 8,19 miliardów dolarów singapurskich (SGD), czyli 6,7 miliarda dolarów. Całkowity dochód wzrósł o 16% do 16,5 mld SGD (12,4 mld dolarów), przekraczając 16 mld SGD po raz pierwszy w historii.

Przypomnijmy, że w styczniu 2023 r. sekretarz finansowy Hongkongu, Paul Chan, oświadczył, że rząd Hongkongu jest otwarty na współpracę ze startupami kryptowalutowymi i fintechowymi. Urzędnik powiedział również, że wiele firm branżowych wyraziło chęć rozszerzenia działalności w Hongkongu lub wejścia na lokalne giełdy.

Ustawodawcy z Hongkongu uchwalili przepisy dotyczące ustanowienia systemu licencjonowania dla dostawców usług związanych z aktywami wirtualnymi w grudniu 2022 roku. Nowe ramy regulacyjne mają zapewnić taki sam stopień uznania rynku dla giełd kryptowalutowych, jak ten, który obecnie ma zastosowanie do tradycyjnych instytucji finansowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0