Mastercard z weryfikacją użytkowników Web3

9 maja 2023

Globalny gigant usług finansowych uruchomił nowe rozwiązanie mające na celu wzmocnienie standardów weryfikacji użytkowników i ograniczenie możliwości działania “złych aktorów” w przestrzeni aktywów cyfrowych.

Rozwiązanie nosi nazwę „Mastercard Crypto Credential”. Jak podkreśłiła firma, budowanie sposobu dla Web3 i dostawców usług blockchain ma pomóc w bezpiecznych transakcjach między użytkownikami, zweryfikowanych zgodnie ze standardami określonymi przez Mastercard.

W ramach rozwiązania użytkownicy otrzymają unikalny identyfikator kryptowaluty Mastercard, który w teorii umożliwia ludziom natychmiastową weryfikację, że adres, na który chcą wysłać środki, został zweryfikowany przez Mastercard i działał zgodnie ze standardami firmy. „Rozwiązanie ma również na celu wspieranie zgodności z przepisami poprzez wymianę istotnych metadanych, wymaganych do spełnienia regulacji. Powinno to pomóc zmniejszyć możliwości złych aktorów i ryzyko utraty środków na dobre” – napisano w opublikowanym komunikacie.

Nawet jeśli źli aktorzy prześlizgną się przez pęknięcia i uzyskają unikalny identyfikator, Mastercard może szybko poruszać się, aby cofnąć ich weryfikację, jeśli okaże się, że zaangażowali się w niegodziwą działalność.

Firma wymieniła długą listę partnerów stojących za rozwiązaniem. Po stronie portfela, Mastercard połączył się z dostawcami portfeli kryptowalutowych Bit2Me, Lirium, Mercado Bitcoin i Uphold. Jeśli chodzi o blockchainy, firma nawiązała współpracę z firmami Aptos, Avalanche, Polygon i Solana.

Mastercard podkreślił również, że będzie „wykorzystywać pakiet usług CipherTrace – w tym CipherTrace Traveler – aby pomóc w weryfikacji adresów i wspierać zgodność z Travel Rule dla transakcji transgranicznych.”

Mastercard w ciągu ostatnich kilku lat nieustannie zwiększał swoje zaangażowanie w sektor kryptowalut. Najnowsze ogłoszenie pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak uruchomiła program akceleracyjny dla muzyków nonfungible token (NFT) gated we współpracy z firmą Polygon.

Mastercard to druga co do wielkości korporacja przetwarzająca płatności na świecie. Jej główną działalnością na całym świecie jest przetwarzanie płatności między bankami akceptantów a bankami wydającymi karty lub kasami kredytowymi nabywców, którzy dokonują zakupów za pomocą kart debetowych, kredytowych i przedpłaconych. Mastercard jest notowana na giełdzie od 2006 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0