SBI ze zgodą na prowadzenie działalności w Singapurze

19 września 2022

Urząd Monetarny Singapuru przyznał SBI Digital Markets, spółce zależnej ramienia aktywów cyfrowych japońskiego giganta finansowego SBI Holdings, licencję na prowadzenie niektórych działań regulowanych.

Firma, której spółka macierzysta oferuje usługi powiernicze i handlowe w zakresie aktywów cyfrowych, będzie świadczyć usługi powiernicze, produkty rynków kapitałowych i usługi doradcze w zakresie finansów korporacyjnych w Singapurze jako działalność regulowana. Planuje również uruchomienie platformy papierów wartościowych w zakresie aktywów cyfrowych.

– To kamień milowy w historii firmy SBI Digital Markets, który odegra ważną rolę w głównej misji SBI DAH, polegającej na ponownym wyobrażeniu i przekształceniu rynków kapitałowych i bankowych łańcuchów wartości poprzez wdrożenie technologii cyfrowej – powiedział prezes SBI Digital Asset Holdings Fernando Luis Vázquez Cao.

SBI Digital Markets jest spółką zależną SBI Digital Asset Holdings, ramienia aktywów cyfrowych jednej z największych instytucji finansowych w Japonii, SBI Holdings. W ostatnim czasie firma całkowicie zaprzestała wszelkich operacji wydobywczych w Rosji ze względu na zimę kryptowalutową i rolę tego kraju w wojnie z Ukrainą. Z kolei w sierpniu 2022 r. SBI Holdings poinformowało, że jedna z jego inwestycji, Clear Markets, otrzymała zgodę od amerykańskiej Komisji Handlu Towarami Futures na oferowanie pozagiełdowych produktów pochodnych na kryptowaluty z fizycznym rozliczeniem.

Jako główny regulator finansowy, Urząd Monetarny Singapuru posiada uprawnienia do udzielania licencji firmom mającym na celu oferowanie usług związanych z kryptowalutami mieszkańcom tego kraju. Do podmiotów, które mogą się pochwalić posiadaniem tego rodzaju zezwoleń, zaliczamy m.in. giełdę kryptowalut Crypto.com. Z kolei dostawca usług Filecoin, RRMine Global, poinformował, że planuje przenieść swoją siedzibę do Singapuru ze względu na zaostrzone przepisy dotyczące korzystania z kryptowalut w Chinach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0