Malezyjski bank pracuje nad przyjazną kryptowalutom aplikacją

25 sierpnia 2022

Kenanga będzie zawierała cyfrowe zarządzanie inwestycjami, e-portfel, FX, handel akcjami i inne usługi.

Kenanga Investment Bank Berhad, jeden z największych prywatnych banków inwestycyjnych, z którego uszług korzysta ponad 500 tysięcy klientów, nawiązał współpracę z chińskim gigantem technologicznym Ant Group, w celu uruchomienia przyjaznego dla kryptowalut portfela i aplikacji handlowej. Zgodnie z warunkami umowy, jednostka technologii cyfrowej Ant dostarczy Kenanga z mPaaS, mobilną platformą rozwojową pochodzącą z AliPay App.

– Przyjęta przez wiele firm do budowania nowych aplikacji i optymalizacji wydajności istniejących aplikacji, nasza finansowa platforma rozwoju mobilnego mPaaS jest dobrze przygotowana do wspierania Kenanga w integracji szerokiej gamy produktów i usług w jego SuperApp – podkreślił szef działu technologii cyfrowej firmy Ant Geoff Jiang.

Aplikacja ma zrewolucjonizować sposób zarządzania majątkiem w Malezji poprzez integrację różnorodnych usług finansowych, takich jak handel akcjami, cyfrowe zarządzanie inwestycjami, handel kryptowalutami, cyfrowy portfel, wymiana walut i inne w ramach jednej platformy.

Kenanga planuje uruchomić aplikację na początku 2023 roku. – Z niecierpliwością czekamy, aby nie tylko zunifikować szerokie spektrum ofert finansowych pod jednym dachem, ale co ważniejsze, aby uczynić tworzenie bogactwa bardziej dostępnym poprzez demokratyzację usług finansowych dla milionów Malezyjczyków – powiedział dyrektor zarządzający Kenanga Group Datuk Chay Wai Leong. Jak podkreślił, firma zaczęła eksperymentować z cyfrowymi usługami finansowymi pięć lat temu, a nowa aplikacja wprowadzi rozwój przedsiębiorstwa na kolejny poziom. 

Kenanga była aktywnym graczem w branży kryptowalut – w 2021 r. zainwestowała w lokalnych operatorów wymiany kryptowalut, takich jak Tokenize Technology. Przedsiębiorstwo jest również znanym partnerem japońskiej firmy detalicznej Rakuten przyjaznej kryptowalutom, zapewniając malezyjską lokalną platformę handlu akcjami online Rakuten Trade.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że malezyjscy urzędnicy wezwali rząd do legalizacji kryptowalut w marcu 2022 roku. Podczas gdy inwestycje i handel kryptowalutami są w tym kraju legalne, rząd sprzeciwił się pomysłowi przyjęcia kryptowalut jako prawnego środka płatniczego. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0