FTX Japan przygotowuje plan zwrotu funduszy klientom

7 grudnia 2022

Japońska filia nieistniejącej już giełdy kryptowalut FTX wyszła z planem działania w celu wznowienia wypłat po potwierdzeniu, że aktywa jej klientów nie są częścią postępowania upadłościowego FTX.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa poinformowali, że firma była w stanie potwierdzić, że aktywa jej klientów nie powinny być częścią majątku FTX Japan ze względu na japońskie przepisy, które nakazują, by giełdy kryptowalutowe oddzielały fundusze klientów od własnych aktywów.

FTX Japan rozpoczął działalność w czerwcu 2022 roku po przejęciu japońskiej giełdy kryptowalut, do którego doszło Liquid 2 lutego. Oddział ma za zadanie obsługę japońskich klientów giełdy. Jednak w związku z problemami z płynnością, których doświadczyła jego spółka macierzysta, FTX Japan wstrzymało wypłaty w dniu 8 listopada.

10 listopada 2022 r. Japońska Agencja Usług Finansowych poinformowała, że podjęła działania administracyjne przeciwko FTX Japan i nakazała jej zawieszenie innych operacji biznesowych, takich jak przyjmowanie nowych depozytów oraz zastosowanie się do nakazu poprawy działalności. Od tego czasu FTX Japan twierdzi, że jego głównym celem jest ponowne umożliwienie wypłat i dąży do dokonania tej czynności do końca 2022 roku.

„Gotówka japońskich klientów i kryptowaluta nie powinny być częścią majątku FTX Japan, biorąc pod uwagę sposób, w jaki te aktywa są przechowywane i interesy majątkowe zgodnie z japońskim prawem” – napisała firma w opublikowanym komunikacie. 

Obecnie kierownictwo FTX Japan prowadzi regularne rozmowy z japońskimi organami regulacyjnymi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0