Northern Data z rekordowym wydobyciem kryptowalut w 2022 r.

Niemiecka firma, która specjalizuje się w wydobywaniu Bitcoinów i przetwarzaniu w chmurze, opublikowała wyniki wojego działu górniczego.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że w roku fiskalnym 2022 wydobyło 2798 Bitcoinów, co oznacza wzrost o 315 proc.w stosunku do poprzedniego roku. Oznacza to, że firma odnotowała przychody z wydobycia BTC w wysokości 77,7 mln euro w roku fiskalnym 2022. Firma sprzedała 3005 BTC sprzedanych w 2022 roku po średniej cenie 23,849 euro, co dało jej przychody gotówkowe w wysokości 71,7 mln euro.

Dane opublikowane przez Northern Data wskazały również, że firma posiadała około 3,6 eksazy na sekundę (EH/s) mocy obliczeniowej przeznaczonej do wydobywania BTC. Spółka spodziewa się niezaudytowanych skonsolidowanych przychodów w przedziale od 190 mln do 194 mln euro, z zyskiem przed odsetkami, podatkami, deprecjacją i amortyzacją (EBITDA) skorygowanym o stratę handlową ze sprzedaży kryptowalut w wysokości od 40 mln do 50 mln euro.

Grudzień 2022 r. był jednak wymagającym miesiącem dla Northern Data. Firma wydobyła wówczas 177 Bitcoinów, co oznacza spadek o 15% w stosunku do listopada i spadek o 25% w stosunku do grudnia 2021 roku. Było to spowodowane wysokimi cenami energii, szczególnie w Europie, co spowodowało, że wdrożone maszyny ASIC miały ustalone ilości przestojów, w których nie były w stanie nieprzerwanie produkować. Firma poinformowała również, że przenosi swoje maszyny ASIC do lokalizacji zoptymalizowanych pod względem cen energii, aby zapewnić stabilność produkcji i optymalne wykorzystanie mocy produkcyjnych, próbując osiągnąć swój cel produkcyjny 350 BTC miesięcznie.

W ostatnim czasie niektóre firmy zajmujące się wydobyciem Bitcoina stanęły w obliczu wyzwań związanych z rosnącą trudnością wydobycia i ceną energii elektrycznej. Spowodowało to spadek rentowności wydobycia i doprowadziło niektórych górników do zamknięcia działalności. Inne podmioty odnotowały znaczny wzrost przychodów i wzrost mocy wydobywczej dzięki lepszemu sprzętowi górniczemu i optymalizacji oprogramowania górniczego. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0