Northern Data z rekordowym wydobyciem kryptowalut w 2022 r.

13 stycznia 2023

Niemiecka firma, która specjalizuje się w wydobywaniu Bitcoinów i przetwarzaniu w chmurze, opublikowała wyniki wojego działu górniczego.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że w roku fiskalnym 2022 wydobyło 2798 Bitcoinów, co oznacza wzrost o 315 proc.w stosunku do poprzedniego roku. Oznacza to, że firma odnotowała przychody z wydobycia BTC w wysokości 77,7 mln euro w roku fiskalnym 2022. Firma sprzedała 3005 BTC sprzedanych w 2022 roku po średniej cenie 23,849 euro, co dało jej przychody gotówkowe w wysokości 71,7 mln euro.

Dane opublikowane przez Northern Data wskazały również, że firma posiadała około 3,6 eksazy na sekundę (EH/s) mocy obliczeniowej przeznaczonej do wydobywania BTC. Spółka spodziewa się niezaudytowanych skonsolidowanych przychodów w przedziale od 190 mln do 194 mln euro, z zyskiem przed odsetkami, podatkami, deprecjacją i amortyzacją (EBITDA) skorygowanym o stratę handlową ze sprzedaży kryptowalut w wysokości od 40 mln do 50 mln euro.

Grudzień 2022 r. był jednak wymagającym miesiącem dla Northern Data. Firma wydobyła wówczas 177 Bitcoinów, co oznacza spadek o 15% w stosunku do listopada i spadek o 25% w stosunku do grudnia 2021 roku. Było to spowodowane wysokimi cenami energii, szczególnie w Europie, co spowodowało, że wdrożone maszyny ASIC miały ustalone ilości przestojów, w których nie były w stanie nieprzerwanie produkować. Firma poinformowała również, że przenosi swoje maszyny ASIC do lokalizacji zoptymalizowanych pod względem cen energii, aby zapewnić stabilność produkcji i optymalne wykorzystanie mocy produkcyjnych, próbując osiągnąć swój cel produkcyjny 350 BTC miesięcznie.

W ostatnim czasie niektóre firmy zajmujące się wydobyciem Bitcoina stanęły w obliczu wyzwań związanych z rosnącą trudnością wydobycia i ceną energii elektrycznej. Spowodowało to spadek rentowności wydobycia i doprowadziło niektórych górników do zamknięcia działalności. Inne podmioty odnotowały znaczny wzrost przychodów i wzrost mocy wydobywczej dzięki lepszemu sprzętowi górniczemu i optymalizacji oprogramowania górniczego. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0