Nazwiska klientów FTX pozostaną utajnione

13 stycznia 2023

Dane osobowe nawet dziewięciu milionów klientów FTX mają pozostać poufne przez co najmniej trzy kolejne miesiące.

Decyzja w tej sprawie została podjęta przez sędziego Johna Dorseya w sądzie upadłościowym w Delaware w dniu 11 stycznia 2023 r. w odpowiedzi na 168-stronicowy wniosek złożony przez FTX 8 stycznia. Przedstawiciele firmy argumentowali, że publiczne ujawnienie nazwisk klientów mogłoby stworzyć nadmierne ryzyko kradzieży tożsamości lub bezprawnej szkody dla wierzycieli FTX.

Kilka dni wcześniej prawnicy FTX argumentowali, że ujawnienie informacji stworzyłoby nadmierne ryzyko kradzieży tożsamości lub bezprawnej szkody dla grupy osób lub własności tych osób i że sąd powinien użyć swoich szerokich uprawnień, nadanych mu przez Kodeks Upadłościowy USA, aby chronić osoby, które ucierpiały wskutek bankructwa FTX.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pod koniec grudnia 2022 r. grupa klientów FTX spoza Stanów Zjednoczonych również naciskała na sąd upadłościowy w Delaware, aby ten utrzymał informacje o klientach firmy w tajemnicy, argumentując, że ich publiczne ujawnienie spowodowałoby nieodwracalne szkody.

Decyzja sędziego Dorsey’a jest jednak sprzeczna z większością postępowań upadłościowych, w których informacje o wierzycielach są ujawniane – co stało się w postępowaniu upadłościowym pożyczkodawcy kryptowalutowego Celsius w październiku 2022 r. 

Jak się okazuje, sąd upadłościowy z siedzibą w Delaware nie był tak łaskawy dla posiadaczy akcji FTX, wydając 9 stycznia 2023 dokument, w którym ujawniono dane inwestorów, które mają zostać wymazane i liczbę akcji, które posiadali w FTX. Wśród nich znalazła się legenda NFL i były ambasador marki FTX Tom Brady, jego była żona Gisele Bündchen, przedsiębiorca technologiczny Peter Thiel i inwestor Shark Tank Kevin O’Leary.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0