FTX rozszerza działalność na Europę

7 marca 2022

Globalna giełda instrumentów pochodnych kryptowalut i handlu spot, rozszerza działalność na Europę po otrzymaniu zgody od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Nowe przedsięwzięcie o nazwie FTX Europe będzie oferować produkty firmy klientom europejskim za pośrednictwem licencjonowanej firmy inwestycyjnej w całym europejskim obszarze gospodarczym. Siedziba główna nowego europejskiego przedsięwzięcia znajduje się w Szwajcarii, a regionalna siedziba główna na Cyprze.

Cypr jest postrzegany jako jedna z jurysdykcji, która oferuje firmom finansowym regulowane medium dostępu do europejskiego obszaru gospodarczego. W ten sposób FTX będzie mógł oferować również swoje produkty pochodne kryptowalut, co jest dużym przełomem, biorąc pod uwagę, że Binance musiało zamknąć wszystkie produkty pochodne kryptowalut w 2021 roku w całej Europie.

Prezes FTX, Sam Bankman Fried, zapewnił, że nowe przedsięwzięcie będzie współdziałać z organami regulacyjnymi w różnych krajach w całej Europie, aby nadal zapewniać bezpieczne i bezpieczne środowisko do handlu kryptowalutami.

Przedstawiciele giełdy twierdzą, że jej regulowana działalność w Europie będzie kluczowa dla jej dalszej ekspansji w regionie. FTX zamierza bowiem utrzymywać interakcje z organami regulacyjnymi w różnych krajach Europy, aby zbudować bezpieczny ekosystem do handlu kryptowalutami. Globalna giełda kryptowalut wyceniana obecnie na 32 miliardy dolarów, chce rozszerzyć zakres swoich usług na nowe regiony, a także finansować i budować rodzące się ekosystemy kryptowalutowe, w tym takie jak gameFi i play-to-earn.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie FTX poinformowało o utworzeniu funduszu venture capital o wartości 2 miliardów dolarów, który ma wspierać rozwój Web3 w takich obszarach jak: social, gaming, fintech, software i healthcare.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0