Zostały tylko 2 miliony Bitcoinów do wydobycia

3 kwietnia 2022

2 kwietnia 2022 r. wydobyto 19-milionowego Bitcoina, co jest przełomowym momentem dla kryptowaluty numer jeden.

Z tej doniosłej okazji, społeczność Bitcoin świętowała to przełomowe wydarzenie.

– Zostały nam tylko dwa miliony Bitcoinów – mniej niż 10% całości – do wydobycia – powiedział Kjetil Hove Pettersen, dyrektor generalny Kryptovault. – Na pierwszy rzut oka może się to wydawać małą liczbą, ale wierzę, że najlepsze dni górnictwa są jeszcze przed nami – dodał. Z kolei Bert de Groot, założyciel firmy wydobywczej Bitcoin Bloem, uważa, że wydobytych 19 milionów Bitcoinów to historyczny moment. – Uświadamia nam to raz jeszcze, jak ważna była praca Satoshi Nakamoto – przyznał.

Według Vlada Costea, założyciela Bitcoin Takeover, w ciągu najbliższych 118 lat pozostało tylko 2 miliony BTC do wydobycia. W ciągu ostatnich 13 lat od powstania Bitcoina górnicy wydobyli 19 milionów Bitcoinów – oczekuje się, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty w roku 2140.

We wrześniu 2020 r. wydobyto 18 500 000 milionowego Bitcoina, ponieważ obecny wskaźnik emisji wynosi 6,25 Bitcoina na blok. Następny podział na pół, w którym wskaźnik emisji zostanie zmniejszony o połowę, jest zaplanowany na 2024 rok.

Dla społeczności Bitcoin, 19 milionowy BTC wydobyty podkreśla rzadkość występowania tej kryptowaluty. Według głównego stratega Fundacji Praw Człowieka, Alexa Gladsteina, niedobór ten jest jeszcze bardziej widoczny, biorąc pod uwagę, na jak wczesnym etapie na drodze do adopcji BTC znajdują się poszczególne kraje świata.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0