Giełda w Tel Awiwie stworzy platformę kryptowalutową

26 października 2022

Giełda Papierów Wartościowych w Tel Awiwie planuje stworzenie platformy opartej na blockchainie w celu rozszerzenia usług handlowych na kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe w ramach nowego planu strategicznego na lata 2023-2027. 

„Giełda będzie promować wdrażanie innowacyjnych technologii, w tym DLT, tokenizację różnych klas aktywów cyfrowych i inteligentne kontrakty. Giełda Papierów Wartościowych w Tel Awiwie zamierza zbadać wiele potencjalnych planów działania, w tym konwersję istniejącej infrastruktury na innowacyjne technologie, wdrożenie innowacyjnych technologii do wyspecjalizowanych platform, oferowanie koszyka usług i produktów dla aktywów cyfrowych i więcej” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Dodatkowo, plan pięcioletni będzie obejmował rozwój i sprzedaż rozwiązań technologicznych i usług innym giełdom i uczestnikom rynku, rozszerzenie zasięgu rynkowego oraz przejście do modelu prywatno-firmowego poprzez utworzenie nowej, publicznie notowanej spółki holdingowej ze 100% udziałem w giełdzie. Jej spółki zależne będą działać jako jednostki nowego holdingu. „Nowa struktura będzie składać się z holdingu z kilkoma spółkami zależnymi (zarówno istniejącymi spółkami zależnymi, jak i spółkami zależnymi, które zostaną utworzone w celu realizacji celów planu)” – czytamy w komunikacie.

W ramach nowego planu strategicznego zarząd gield wyznaczył pięcioletni cel przychodowy compound annual growth rate na poziomie od 10% do 12% ze wzrostu organicznego. Przebudowa struktury własnościowej giełdy może również obejmować wdrożenie planu strategicznych zakupów i/lub inwestycji w obszarach jej działalności i/lub w obszarach, które oferują wartość dodaną do jej działalności.

Plan, który został oparty na analizie trendów w branży, pojawił się kilka dni po tym, jak firma ogłosiła partnerstwo z izraelskim Ministerstwem Finansów w celu przetestowania platformy wspieranej przez blockchain do handlu obligacjami cyfrowymi. Obligacje będą emitowane przez Ministerstwo Finansów, a projekt ma na celu zmniejszenie kosztów i usprawnienie emisji obligacji krajowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0