Giełda w Tel Awiwie stworzy platformę kryptowalutową

Giełda Papierów Wartościowych w Tel Awiwie planuje stworzenie platformy opartej na blockchainie w celu rozszerzenia usług handlowych na kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe w ramach nowego planu strategicznego na lata 2023-2027. 

„Giełda będzie promować wdrażanie innowacyjnych technologii, w tym DLT, tokenizację różnych klas aktywów cyfrowych i inteligentne kontrakty. Giełda Papierów Wartościowych w Tel Awiwie zamierza zbadać wiele potencjalnych planów działania, w tym konwersję istniejącej infrastruktury na innowacyjne technologie, wdrożenie innowacyjnych technologii do wyspecjalizowanych platform, oferowanie koszyka usług i produktów dla aktywów cyfrowych i więcej” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Dodatkowo, plan pięcioletni będzie obejmował rozwój i sprzedaż rozwiązań technologicznych i usług innym giełdom i uczestnikom rynku, rozszerzenie zasięgu rynkowego oraz przejście do modelu prywatno-firmowego poprzez utworzenie nowej, publicznie notowanej spółki holdingowej ze 100% udziałem w giełdzie. Jej spółki zależne będą działać jako jednostki nowego holdingu. „Nowa struktura będzie składać się z holdingu z kilkoma spółkami zależnymi (zarówno istniejącymi spółkami zależnymi, jak i spółkami zależnymi, które zostaną utworzone w celu realizacji celów planu)” – czytamy w komunikacie.

W ramach nowego planu strategicznego zarząd gield wyznaczył pięcioletni cel przychodowy compound annual growth rate na poziomie od 10% do 12% ze wzrostu organicznego. Przebudowa struktury własnościowej giełdy może również obejmować wdrożenie planu strategicznych zakupów i/lub inwestycji w obszarach jej działalności i/lub w obszarach, które oferują wartość dodaną do jej działalności.

Plan, który został oparty na analizie trendów w branży, pojawił się kilka dni po tym, jak firma ogłosiła partnerstwo z izraelskim Ministerstwem Finansów w celu przetestowania platformy wspieranej przez blockchain do handlu obligacjami cyfrowymi. Obligacje będą emitowane przez Ministerstwo Finansów, a projekt ma na celu zmniejszenie kosztów i usprawnienie emisji obligacji krajowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0