GK8 będzie współpracować z 2ND Market

18 października 2022

Platforma przechowywania aktywów o wartości 50 mld dolarów nawiązała współpracę z brazylijskim holdingiem kryptowalutowym.

W ramach umowy partnerskiej GK8 udzieli licencji na swoją platformę powierniczą klasy instytucjonalnej firmie 2ND Market, aby zapewnić brazylijskim użytkownikom dostęp do szerszej gamy produktów i usług kryptowalutowych. W szczególności 2ND Market wykorzysta integrację GK8 z MetaMask Institutional, portfelem multicustodialnym, aby zapewnić użytkownikom dostęp do zdecentralizowanych finansów (DeFi) i aktywów kryptowalutowych Web3.

Założona w 2018 roku firma GK8 zarządza w przybliżeniu 50 miliardami dolarów aktywów cyfrowych i wykorzystuje zabezpieczony powietrzem Cold Vault, aby wyeliminować cyberataki. Firma nawiązała partnerstwa powiernicze między innymi z platformą handlu kryptowalutami INX, siecią blockchain Stellar i State Street-Backed Securrency.

2ND Market działa jako ekosystem technologiczny, który stara się połączyć infrastrukturę i użyteczność kryptowalut. Holding obsługuje wiele podmiotów, które współpracują ze sobą, aby wspierać integrację i adopcję kryptowalut w Brazylii.

GK8 powołuje się na badanie przeprowadzone przez giełdę kryptowalutową KuCoin, pokazujące gwałtowny wzrost brazylijskiej adopcji kryptowalut jako kluczowy powód ustanowienia partnerstwa. Według raportu KuCoin, około 16% Brazylijczyków – ponad 34,5 mln osób – ma ekspozycję na aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin 

Tymczasem adopcja kryptowalut w Brazylii wciąż rośnie. W ostatnim czasie brazylijski urząd podatkowy poinformował, że od sierpnia 2022 r. ponad 12 tys. firm posiadało w swoich księgach aktywa cyfrowe. Tymczasem władze Rio de Janeiro ogłosiły, że zaczną akceptować kryptowaluty do płatności podatku od nieruchomości.

Zapytany o stan kryptowalut w Brazylii, współzałożyciel i dyrektor generalny GK8, Lior Lamesh, powiedział, że gwałtowna inflacja i załamująca się lokalna waluta służyły zarówno jako czynniki napędzające adopcję. – „Z inflacją na poziomie 10% i słabnącym brazylijskim realem, nie jest dziwne, dlaczego adopcja kryptowalut w Brazylii wynosi około 16%. W rzeczywistości Brazylia jest na siódmym miejscu w indeksie adopcji kryptowalut Chainalysis, najwyżej notowanym krajem w Ameryce Południowej i niedaleko za USA. Wierzymy, że wiatry makroekonomiczne będą nadal napędzać adopcję na wyższym poziomie – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0