Goldman Sachs proponuje klientom fundusz ETH firmy Galaxy Digital

9 marca 2022

Firmy ponownie nawiązały współpracę, aby pomóc byłym klientom w uzyskaniu szerszego dostępu do branży kryptowalutowej.

Klientom Goldman Sachs zainteresowanym ekspozycją na ETH zaoferowano miejsce w funduszu ETH firmy Galaxy Digital. Strategia ta została ujawniona w zgłoszeniu Galaxy z dnia 8 marca 2022 r., w którym Goldman został wymieniony jako odbiorca opłat za skierowanie klientów do funduszu.

Galaxy Digital to należący do miliardera Mike’a Novogratza dostawca usług finansowych skoncentrowanych na kryptowalutach. Na koniec IV kwartału 2021 r. firma zarządzała aktywami o łącznej wartości 2,8 mld dolarów.

Co prawda nie wiadomo, ile dokładnie ETH kupili dotychczas klienci Goldman Sachs, ale minimalna inwestycja na inwestora wynosi 250 tys. dolarów. W zgłoszeniu podano również, że od momentu powstania fundusz Galaxy’s ETH Fund osiągnął sprzedaż na poziomie nieco ponad 50,5 mln dolarów.

W raporcie jako odbiorca prowizji za skierowanie swoich klientów do funduszu Galaxy ETH Fund została również wymieniona niezależna firma zarządzająca majątkiem CAIS Capital. Wysokość prowizji Goldmana za wprowadzenie do funduszu oraz prowizji CAIS nie jest znana.

To nie pierwszy raz, kiedy Goldman Sachs współpracuje z Galaxy Digital. W czerwcu 2021 roku firma zaczęła oferować handel kontraktami terminowymi na Bitcoin poprzez CME Group Bitcoin futures z Galaxy Digital.

Jak się okazuje, pracownicy Goldman Sachs są również coraz bardziej zainteresowani przestrzenią kryptowalutową. 25 lutego 2022 r. Roger Bartlett, członek zarządu firmy, ogłosił, że odchodzi z firmy i przechodzi do Coinbase, gdzie będzie kierował globalnymi operacjami finansowymi, tak, jak ujął to w swoim poście na LinkedIn, „wykorzystać możliwości oferowane przez aktywa cyfrowe i ich ekosystem”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0